5 korzyści ze współpracy z biurem rachunkowym

0
1671

Księgowość jest terminem, z którym na co dzień ma do czynienia każda firma – od jednoosobowych działalności, aż po spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Aby mieć pewność, że firmowa księgowość jest prowadzona prawidłowo, warto zdecydować się na zatrudnienie księgowego lub współpracę z biurem rachunkowym. Coraz więcej firm decyduje się na to drugie rozwiązanie, gdyż jest tańsze i zapewnia mnóstwo nowoczesnych opcji.

Dostęp do szerokiej oferty

Jeden księgowy nie ma takiej wiedzy jak zespół specjalistów pracujących w biurze księgowym. Biuro rachunkowe zatrudnia nie tylko księgowych, lecz także doradców podatkowych, specjalistów ds. kadr i płac czy specjalistów ds. prawnych. Z takim wsparciem możesz mieć pewność, że Twoja firma jest w dobrych rękach. Decydując się na współpracę z biurem rachunkowym, warto jednak zapoznać się nie tylko z jego ofertą, lecz także z opiniami na temat firmy.

Bezpieczeństwo biznesu

Profesjonalne biuro rachunkowe może pochwalić się Certyfikatem Ministra Finansów, Certyfikatem Rzetelności, certyfikatami ukończenia szkoleń i kursów czy wpisem do Centrum Informacji Księgowej. Takie dokumenty potwierdzają kompetencje księgowych i są dowodem na profesjonalizm oraz znajomość aktualnych przepisów. Oprócz tego dobre biura rachunkowe posiadają ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC), które chroni interesy klienta przed ewentualnymi błędami biura. Aby zadbać o bezpieczeństwo swojej firmy, korzystaj wyłącznie z usług biura rachunkowego z ubezpieczeniem OC.

Wygoda i oszczędność czasu

Zajmowanie się księgowością jest czasochłonne, zwłaszcza dla osoby, która nie ma odpowiedniej wiedzy i nie jest na bieżąco z przepisami. Strach przed popełnieniem błędu sprawia, że spędzamy nad dokumentami mnóstwo czasu, który można by przeznaczyć na rozwój firmy czy odpoczynek. Obsługa księgowa firm przez biuro rachunkowe to sposób na zaoszczędzenie czasu – niezbędne dokumenty przekazujesz do biura, które zajmuje się rozliczeniami, przygotowywaniem umów, kontaktem z urzędami, wypełnianiem deklaracji podatkowych czy reprezentowaniem klienta przed sądem. Warto wybrać biuro rachunkowe, które udostępnia klientom szyfrowaną platformę do sprawnego przekazywania dokumentów.

Oszczędność pieniędzy

Księgowość prowadzona przez zatrudnionego księgowego to koszt rzędu nawet 4500 zł/miesiąc. Zupełnie inaczej jest wtedy, gdy obsługą księgową firmy zajmuje się biuro rachunkowe. W przypadku prowadzenia księgowości uproszczonej (np. dla jednoosobowej działalności gospodarczej) miesięczny koszt takiej usługi to tylko ok. 150 zł. Wiele biur rachunkowych oferuje również darmowe programy (np. do fakturowania) oraz wsparcie dedykowanego księgowego.

Oferta dostosowana do potrzeb firmy

Obsługa księgowa firm realizowana przez biuro rachunkowe to możliwość dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb klienta. Dobre biura księgowe dysponują dużym zespołem doświadczonych specjalistów i są w stanie zaoferować zarówno usługi tradycyjne, jak i nowoczesne. Najlepsze biuro rachunkowe to takie, które jest otwarte na aktualne potrzeby klientów, np. firm działających w branży e-commerce, kierowców Ubera czy przedsiębiorców zainteresowanych wirtualnym adresem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here