Adwokat w sprawach rozwodowych

0
1432

Sprawy rozwodowe to dla wielu prawników coś, czego niechętnie się podejmują. Owszem jest całkiem sporo adwokatów, którzy głównie zajmują się rozwodami, lecz zdecydowana większość stroni od takich spraw.

Wszystko ma swoją przyczynę w tym, że sprawy rozwodowe są niesamowicie ciężkie. Adwokat wchodzi najczęściej do stanu faktycznego, gdzie dwie strony są do siebie bardzo wrogo nastawione. Ponad to, często materiał dowodowy jest bardzo słabej jakości i trzeba posuwać się do bezdowodowych środków ustalania faktów w procesie cywilnym. Adwokat musi także pilnować, by jego klient na sali nie unosił się zbytnio emocjami, co w wielu sprawach jest bardzo powszechne. Dlatego też nie tylko opanowanie wymienionych wyżej czynników, ale też niepewność co do wyniku sprawy odstrasza wiele osób od prowadzenia takich spraw. Klienci, którzy szukają prawnika do spraw rozwodowych powinni więc udać się do kancelarii zajmującej się głównie takimi sprawami.

Specyficzny sposób działania

Kancelaria adwokacka, która specjalizuje się w sprawach rozwodowych musi przybrać specyficzny sposób działania. Przede wszystkim adwokaci w niej pracujący muszą mieć dobre podejście do klientów. Zazwyczaj klienci potrzebują wsparcia i ciepła, a drążenie sprawy powoduje u nich dyskomfort i ból. Adwokat musi przekonać do siebie swoje klienta i nawiązać bardzo dobrą więź. Jest to nie tylko trudniejsze, ale i ważniejsze niż w przypadku innych spraw. Ponad to, adwokat w sprawach rozwodowych musi umieć także negocjować ze stroną przeciwną. W sprawach rozwodowych dochodzi często do pozaprocesowych spotkań ze stroną przeciwną w celu zawarcia porozumienia. Odpowiednie prowadzenie takich spotkań może zaważyć na wyniku sprawy.

Umiejętności i predyspozycje

 Nie można zapominać też o sposobie pozyskiwania informacji. Adwokat w sprawach rozwodowych musi umieć logicznie wnioskować, umieć szukać informacji zawartych w ustalonych już faktach i na ich podstawie powoływać nowe elementy do procesu. Dobrze jest kiedy adwokat współpracuje też z detektywem, co stanowi wielkie ułatwienie w pozyskiwaniu nowych dowodów. Chociaż trudno znaleźć takich adwokatów, kiedy już się trafi pod opiekę jednego z nich, można mówić o pewności wygranej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here