Agile – zadania pracowników zespołu projektowego

0
698

Agile stanowi metodę zarządzania projektami charakteryzującą się wysoką dynamiką zmian i takich, które są obarczone pewnym ryzykiem. Początkowo Agile rozwijało się tylko w branży IT, a dziś metoda zwinna jest wykorzystywana niemalże we wszystkich branżach. Cały proces podzielony jest na kilka poszczególnych etapów, w których pracownicy zespołu odgrywają założone role. Gdzie szukać informacji o Agile, jak efektywnie zarządzać projektami i kto za co odpowiada?

Blog o agile – co warto wiedzieć i gdzie szukać informacji?

Zarządzanie projektami to stale rozwijająca się dziedzina, ponieważ coraz to nowsze wyzwania wymagają nowych rozwiązań. Tradycyjne sposoby realizacji projektów w wielu przypadkach zwyczajnie zawodzą lub nie przynoszą wymiernych korzyści. Wielowymiarowe i skomplikowane projekty wymagają odmiennego podejścia, które umożliwi płynne wprowadzanie zmian i elastyczność działań. O tym wszystkim traktuje manifest agile, który stanowi podstawę metody zwinnych. Więcej informacji na temat manifestu, sposobów realizacji i wykorzystywania agile w praktyce znajdziesz na blogu o agile.

ROSIEK Solutions – zaufaj profesjonalistom

Zarządzanie projektami to inaczej wykonywanie szeregu czynności, które pozwolą zrealizować wszystkie założenia projektu. Odpowiedzialni za to są pracownicy zespołów projektowych, których praca często stanowi podstawę funkcjonowania niejednego przedsiębiorstwa. ROSIEK Solutions zajmuje się realizacją szkoleń z zakresu agile, które sprawią, że Twoja firma może zacząć działać elastycznie i zwinnie, dzięki znajomościom innowacyjnych technik i określeniu poszczególnych ról konkretnych osób.

Zadania pracowników zespołu projektowego agile

Konieczność stworzenia nowych technik i narzędzi do realizowania projektów wygenerowało potrzebę opracowania metod postępowania i podziału zadań. Najpopularniejszym przykładem ram iteracyjnego budowania wartości jest Scrum, w którego skład wchodzi: scrum master, scrum developer oraz product owner.

Scrum master

Głównym zadaniem Scrum Mastera jest dbanie o to, żeby Zespół Scrumowy pracował zgodnie z teorią oraz praktykami i zasadami Scruma. Odpowiada on za stosowanie odpowiednik technik i narzędzi dopasowanych do założeń projektu.

Scrum developer

Scrum developer to osoba odpowiedzialna za realizowanie poszczególnych prac związanych z realizacją projektu. To scrum developer zajmuje się poszukiwaniem najlepszych opcji i wprowadzaniem wszelkich rozwiązań.Nie działa on ze sztywnie ustalonym planem, a wszelkie zmiany czy modyfikacje wprowadza na bieżąco w zależności od potrzeb.

Product owner

Product owner zajmuje się reprezentacją klienta i jest odpowiedzialny za kontakt z osobą zlecającą wykonanie projektu. Właściciel produktu jest odpowiedzialny za maksymalizację wartości produktu i pracy Zespołu Deweloperskiego. Właściciel Produktu jest jedyną osobą odpowiedzialną za zarządzanie Backlogiem Produktu. Do jego obowiązków należy opracowanie rozwiązań odpowiadających potrzebom obu stron a zarazem takich, które przyniosą konkretne korzyści.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here