Chcesz poznać sekret bezpiecznego inwestowania?

0
2209
Chcesz poznać sekret bezpiecznego inwestowania

„Inwestycje są dla tych, którzy potrafią spojrzeć w przyszłość” – powiedział kiedyś jeden z najbogatszych ludzi minionego wieku i w zasadniczej kwestii należałoby się z nim zgodzić. Jednak formalnie inwestowanie jest dla tych, którzy wiedzą, gdzie szukać pomocy. Warto bowiem wiedzieć jak działać na rynku inwestycyjnym bezpiecznie.

Czym jest inwestycja?

Inwestycją będzie każdy sposób wprawienia kapitału w obrót, który ma na celu i w możliwościach zysk, czyli pomnożenie zainwestowanej kwoty. Z drugiej strony w trakcie inwestowania istnieje spore ryzyko utraty pieniędzy, a więc związane jest to z pewną niepewnością. Po krótce tak przedstawia się definicja, która zawiera najważniejsze aspekty działań inwestycyjnych. Do nich należą zatem zarówno obligacje, jak i plany emerytalne od Viennalife, ale i akcje oraz fundusze i zakup nieruchomości. Pojęcie jest dość szerokie.

Czy oszczędzanie to inwestowanie?

Wiele osób, mówiąc o bezpiecznych sposobach inwestowania kapitału, wskazuje na oszczędzanie. Czy to błąd? I tak, i nie, bo tak naprawdę oszczędzanie definicyjnym inwestowaniem nie jest. Przede wszystkim nie jest obarczone żadnym ryzykiem, choć hipotetycznie pieniądze ulokowane gdzieś mogą zostać roztrwonione przez bankowe działania. W praktyce jednak tak plany emerytalne od Viennalife czy innych firm, jak i obligacje nie są obarczone wielkim ryzykiem i należą do najbezpieczniejszych środków lokaty kapitału.

Inwestycje emerytalne, lokaty i obligacje

Właśnie pod tym względem należy wymienić trzy segmenty inwestycji, które uchodzą za najbezpieczniejszy sposób pomnażania (choć czasami to zbyt duże słowo) kapitału. Lokaty to sposób na niewielki procent, który pozwala przeciwdziałać inflacji. Podobnie działają obligacje skarbu państwa, choć w tym przypadku pozbywamy się gotówki. W trzeciej wersji są plany emerytalne od Viennalife oraz szeroko pojęte inwestycje emerytalne, które zapewniają stabilny procent wzrostu i zwykle coś ponad poziom inflacyjny, by na stare lata mieć z czego korzystać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here