Co ma wspólnego zbieranie orderów z numizmatyką?

0
1513
Co ma wspólnego zbieranie orderów z numizmatyką

Kolekcjonowanie monet wbrew pozorom ma bardzo wiele wspólnego z kolekcjonowaniem orderów. Pasjonaci wybierają tematykę swoich zbiorów poszukując najcenniejszych i najbardziej wartościowych numizmatów, które wzbogacą ich kolekcję o przede wszystkim o wartość kolekcjonerską i sentymentalną.

Upamiętnienie ważnych wydarzeń

 Podobnie jak monety okolicznościowe również ordery stanowią upamiętnienie ważnych okresów historycznych, władców oraz organizacji, które wpłynęły na losy kraju lub świata. Ordery, które stanowiły nagrodę i wyróżnienie są szczególnie pożądanym przez numizmatyków elementem kolekcji. Zbiera się najczęściej odznaczenia zdobyte przez ważne osobistości z historii, w tym dowódców wojsk i dywizji.

 

Ordery są równie ekscytujące!

 Poszukiwanie i zdobywanie kolejnych orderów do kolekcji może być zaskakująco interesujące. Jeśli kolekcjoner skupia się wyłącznie na odznaczeniach ważnych bohaterów narodowych to zdobycie ich może wiązać się z wieloma trudnościami, jednak napełni satysfakcją, gdy trafi do osobistej kolekcji. Podobnie jak świeżo wybite srebrne monety, tak i ordery można zakupić zupełnie nowe. Są one najczęściej wzbogacone dodatkowymi materiałami, które czynią je wyjątkowymi i oryginalnymi, a jednocześnie podnoszą ich wartość. Ordery Orła Białego czy Order Virtuti Militari stanowią cenne elementy kolekcji, które oceniane przez rynek numizmatyczny mają wysoką wartość kolekcjonerską.

 

Gdzie szukać i jak zbierać?

 Szukanie oryginalnych orderów należących do ważnych osobistości historycznych może nie być łatwe lub będzie całkowicie niemożliwe – w zależności od bohatera niektóre z nich mogą znajdować się w muzeach. Dlatego szerokie grono numizmatyków wybiera ordery wybijane w niewielkim nakładzie, ozdobione dodatkowymi materiałami i elementami, co czyni je oryginalnymi. Podobnie jak w przypadku monet okolicznościowych i tutaj warto zdecydować się na konkretną tematykę lub okres historyczny, dzięki czemu kolekcja będzie spójna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here