Co powinna zawierać dobra baza Polskich firm?

0
771

Odpowiedź na pytanie „Co powinna zawierać dobra baza Polskich firm?”, to odpowiedź dość złożona. Mowa tu dokładnie o tym, że taka baza nie może być produktem sprzed kilku lat, który ukazuje firmy już nie działające, czyli firmy, których właściciele są już na emeryturze, a dany lokal wynajmuje aktualnie przedsiębiorca z innej branży.

Kwestie bezpośrednio związane z aktualizacjami

Wiadomo nie od dziś, że firmy znikają, a przedsiębiorcy zmieniają branże. Dlatego właśnie ta dobra baza firm polskich, która obecnie jest na czasie, za kilka lat może już nie być wzorem. Problem kluczowy tkwi w tym, że każdy przedsiębiorca po pewnym czasie przechodzi na emeryturę i rezygnuje z wynajmowania danego lokalu, który po pewnym czasie zajmuje inny przedsiębiorca.

Nad aktualizacją tych danych ktoś musi czuwać rzecz jasna, bo baza danych ukazująca adres email danej firmy, adres rzeczywisty, godziny otwarcia, szpilkę GPS, stawki i to czy dany przedsiębiorca jest na urlopie, to cała masa pracy.

Mowa tu dokładnie o tym, że dane do aktualizacji nie zawsze można pozyskać mailowo, czy też telefonicznie. Czasami trzeba do danej firmy pojechać osobiście, po to by te dane pozostały aktualnymi, a to cała masa pracy dla konkretnej osoby lub osób tworzących bazę danych.

Możliwość selekcji

Dobra baza polskich firm powinna być też opcją, w której przypadku wpisuje się choćby słowa „Zakład krawiecki” i wybiera obszar poszukiwań. Jednym słowem w ciągu ułamku sekundy powinny się nam wyświetlić dane kilku, czy też kilkunastu krawców z okolicy.

Na dokładkę tego typu dane powinien nam ukazywać telefon, czy też tablet. Wiele znaczy też i to, że nad tego typu funkcjami musi popracować informatyk i to doświadczony, bo tego typu baza musi istnieć na jakimś serwerze i ukazywać aktualne dane, a nie coś, co było aktualne blisko pięć lat temu.

Takie dane mogły rzecz jasna się zmienić i to znacząco w przypadku jednej z branż, a samo aktualizowanie danych to nie jeden telefon do przedsiębiorcy, czy też do kilku. Dane te trzeba aktualizować przynajmniej raz na miesiąc, czyli oznacza to niekiedy stałą pracę przynajmniej dla kilku osób i to pracę, która nigdy się nie kończy, bo co miesiąc zaczyna się na nowo.

Kolejne ważne atuty baz danych

Dobra baza danych polskich firm może być też powiązaną z jednym z portali społecznościowych, bo tu chodzi nie tylko o ukazywanie aktualnych danych o firmach, ale też i o to, że przedsiębiorcy powinni dostawać komentarze od klientów. Komentarze te lub oceny powinny dotyczyć jakości usługi i punktualności danego przedsiębiorcy.

Rzecz jasna, istnieją też i zmienne, na które dany przedsiębiorca nie ma wpływu, czyli to, że złamał nogę lub rękę i z tej przyczyny nie może wykonać pewnych zleceń w terminie. Sytuacje tego typu też mają miejsce, a klienci różnie to traktują, ale ich komentarze, czyli to jak często dają komentarze negatywne, a jak często pozytywne tworzy opinię danego przedsiębiorcy. Aspekt ten warto połączyć z bazą danych, bo ludzie szukają usługi, która jest tą najlepszą, jeśli chodzi o punktualność i cenę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here