Czy bezpieczne inwestowanie jest możliwe w czasach pandemii? – odpowiada Pracownia Finansowa

Sytuacja na świecie jest bardzo niestabilna. Trudno przewidzieć, co przyniosą kolejne miesiące. Epidemiolodzy nie są zgodni co do tego, czy jesienią możemy spodziewać się drugiej fali zarażeń i związanej z nią przymusowej izolacji. Wiele osób zastanawia się, jak może się przygotować na rosnącą inflację i pogłębiający się kryzys. Sprawdziliśmy, jakie sposoby na bezpieczne inwestowanie są teraz najlepsze.

Bezpieczne inwestowanie a pandemia

Kryzys sprawia, że większość osób stara się w jakiś sposób zabezpieczyć na przyszłość. Nikt nie ma pewności, jakie będą dalsze losy pandemii. Nawet jeśli podczas pierwszej fali udało się utrzymać pracę czy prowadzone przedsiębiorstwo, nie wiadomo, co może stać się podczas drugiej. Czy istnieją jednak jakieś sposoby na bezpieczne inwestowanie?

Przetrzymywanie nadwyżek kapitałowych na kontach oszczędnościowych lub lokatach nie daje obecnie żadnego zauważalnego zysku – stopy procentowe są rekordowo niskie. W połączeniu z inflacją, w ten sposób z każdym dniem się tylko traci. Z drugiej strony, wiele osób obawia się aktywizować swój kapitał, ze względu na niestabilny rynek lub nie posiada środków wystarczających do sfinansowania indywidualnej inwestycji, ani czasu na jej organizację i nadzór. Mimo wszystko okazuje się, że istnieją sposoby na stosunkowo bezpieczne i bezobsługowe inwestowanie, nawet w tak trudnych okolicznościach.

Coraz większą popularnością cieszy się crowdfunding, czyli inwestycje grupowe. Polega na wpłaceniu części kwoty potrzebnej do realizacji danego projektu i uzyskaniu statusu udziałowca spółki celowej. Pieniądze są przeznaczone np. na budowę osiedla, które następnie zostaje sprzedane z zyskiem, do podziału na wspólników. Takie realizacje są starannie planowane i nadzorowane, a także uwzględniają inflację. W ten sposób, stając się właścicielem aktywów posiadających realną wartość, zabezpiecza się posiadany kapitał, a także go pomnaża.

Pracownia Finansowa edukuje, w co warto inwestować

Według specjalistów Grupy Pracownia Finansowa, rynek nieruchomości jest jednym najbardziej odpornych na kryzysy. Domom i mieszkaniom raczej nie grozi spadek cen, dlatego na rynku jak najbardziej można nadal zarabiać. Co więcej, zgodnie z prognozami, zainteresowanie rośnie, a nie spada. Wiele osób podczas przymusowej izolacji doszło do wniosku, że pora zainwestować we własne lokum. Kilka miesięcy spędzonych głównie w małym mieszkaniu ujawnia wszelkie niedogodności i braki. Dom lub szeregowiec z ogrodem staje się must have – Polacy zdają sobie sprawę z tego, że nie ma sensu czekać dłużej z zakupem, gdy pieniądz traci na wartości, a ceny nieruchomości jedynie nieco zwolniły swój wzrost.

Odpowiadając na potrzeby rynku, Grupa Pracownia Finansowa buduje modne, funkcjonalne, świetnie ulokowane osiedla domów jednorodzinnych w Warszawie, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Do stolicy migrują tysiące młodych ludzi z innych części Polski, a także z zagranicy. Tworzone są miejsca zamieszkania idealnie przystosowane do ich oczekiwań. Są one chętnie kupowane przez singli, rodziny, a także inwestorów – pod wynajem. Ma to swoje przełożenie na popularność projektów crowdfundingowych nieruchomości. Cieszymy się tak dużym zainteresowaniem wśród inwestorów, że obecnie tworzy się kolejka osób oczekujących na dołączenie do inwestycji, które jeszcze są w planach i czekają już tylko na pozwolenia na budowę.

Bezpieczne inwestowanie z Grupą Pracownia Finansowa?

Inną opcją na bezpieczne inwestowanie jest udział w budowie farm wiatrowych. Energia z OZE jest obecnie najbardziej opłacalna – tradycyjne bloki węglowe zaczynają generować poważne straty. Wprowadzenie praw do emisji CO2 oraz wzrost ich cen, jak i zalecenia UE sprawiają, że ekologiczna energia jest wręcz niezbędna, a przejście całkowicie na eko prąd wyłącznie kwestią czasu.

Grupa Pracownia Finansowa przedstawia możliwość udziału w inwestycjach związanych z realizacją projektów elektrowni wiatrowych, dla których udało się uzyskać Pozwolenie na Budowę przed wprowadzeniem ograniczeń ustawowych z 2016 roku oraz związanych z budową nowych jednostek na terenach Ukrainy. By dołączyć do spółki, wystarczy dysponować kwotą od 40 tys. złotych. W wybranych projektach prognozowana stopa zwrotu wynosi od 10,8 do aż 16,6% rocznie! Taka inwestycja może generować zyski nawet przez kilkadziesiąt lat, bo strategia spółki zakłada cykliczną wymianę turbin na nowsze, przy wykorzystaniu finansowania bankowego. Inwestor decyduje, jak długo będzie pasywnie zarabiał, bo w każdej chwili może sprzedać swoje udziały.

Dodaj komentarz