Czy osoba fizyczna może uzyskać certyfikat ISO 9001?

0
1523

ISO 9001 jest jednym z najbardziej popularnych standardów w organizacjach. Dotyczy systemu zarządzania jakością w firmie a jego wdrożenie pomaga wprowadzić odpowiedni poziom jakości w przedsiębiorstwie i utrzymać ją na stałym poziomie. Za wdrożeniem stoją jednak ludzie i ich wiedza. Najczęściej pozyskuje się ją na kursach prowadzonych przez akredytowane firmy szkoleniowe. Jakie szkolenie wybrać? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Kursy dla kandydatów na audytorów w jednostkach certyfikujących

Kurs ISO 9001 na audytora wiodącego jest jednym z tych, które kończą się uzyskaniem certyfikatu i dają uprawnienia do pracy audytora dla jednostki certyfikującej. Celem tego szkolenia jest umożliwienie kompleksowego zrozumienia systemu i standardów ISO 9001. Kurs kończy się egzaminem weryfikującym wiedzę o ISO. Otrzymanie tego certyfikatu zajmuje zwykle 4–5 dni.

Kursy ISO 9001 dla pracowników firm

Pozostałe rodzaje szkoleń są przeznaczone specjalnie do użytku w organizacjach. Dedykowane są dla pracowników, którzy będą prowadzić audyty wewnętrzne i chcą robić to w sposób rzetelny i skuteczny. Jednym z najbardziej popularnych szkoleń jest kurs ISO 9001 na audytora wewnętrznego. Trwa on około 2-3 dni i nie jest zakończony egzaminem sprawdzającym wiedzę. Osoby, które są zainteresowane poszerzeniem wiedzy z tej dziedziny, więcej informacji znajdą na stronie https://szkolenia.bureauveritas.pl/.

Dla podniesienia świadomości o ISO wśród pracowników firm, w których wdrażana jest norma ISO9001 stosuje się szkolenia. Jest to niezwykle przydatne podczas wdrażania normy, a taki kurs składa się z zestawu zajęć praktycznych i teoretycznych, które mają na celu pogłębienie wiedzy na temat standardu, jego implementacji i skutecznego wykorzystywania. Kursy te mogą być przydatnym narzędziem dla pracowników, których firma dopiero rozpoczyna proces uzyskania certyfikatu ISO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here