Czy warto korzystać z dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych?

0
1559
Czy warto korzystać z dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych?

Kupujesz samochód i czeka Cię wybór OC. Może masz auto już od dawna, ale zbliża się data odnowienia obowiązkowej polisy OC. Zaczynasz się zastanawiać, czy te dodatkowe ubezpieczenia komunikacyjne są przydatne. W sumie Tobie nie zdarzyła się jeszcze kolizja, ale niedawno Twoi znajomi rozbili się i za wszystko muszą płacić z własnej kieszeni. A zatem: czy warto podnieś dodatkowy koszt?

Kiedy polisa OC nie wystarcza?

Korzystając jedynie z obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego OC, optymistyczne zakładasz, że sam nigdy nie doprowadzisz do szkody na drodze, nie spowodujesz kolizji, a tym bardziej nie staniesz się winnym wypadku samochodowego. Doskonale siebie znasz i wiesz, że jesteś uważny, rozsądny i odpowiedzialny. Nie bierzesz jednak pod uwagę, że któregoś dnia możesz być zmęczony, wracać do domu pod wpływem silnych emocji, trafić na drogę o śliskiej nawierzchni lub paść ofiarą zwykłego zrządzenia losu.

Dzięki polisie OC unikniesz płacenia za leczenie czy naprawę samochodu osoby poszkodowanej. Co jednak stanie się z Tobą? Podstawowe uszkodzenia ciała wyleczysz w szpitalu, jednak dla usterek w aucie nie istnieje żaden „samochodowy NFZ”. Im większe i rozleglejsze uszkodzenia, tym bardziej odczujesz skutki braku autocasco.

Co, jeśli w pierwszej chwili nie zorientujesz się, że coś Ci się stało fizycznie, a objawy odnotujesz dopiero po kilku dniach lub tygodniach? W takiej sytuacji na pewno skorzystałbyś z NNW. Przekonaj się, czym jest i co obejmuje: https://kioskpolis.pl/co-znaczy-nnw-i-co-obejmuje-ubezpieczenie-nnw/.

Kiedy skorzystasz z ubezpieczenia komunikacyjnego AC?

Autocasco to bez wątpienia najpopularniejsze z dodatkowych ubezpieczeń komunikacyjnych. Ponieważ podczas zdarzeń drogowych urazów częściej niż ludzie dostaną auta, tego typu polisa okazuje się zbawienna. Otrzymasz odszkodowanie, gdy do zdarzenia dojdzie podczas jazdy, ale także parkowania, zatrzymywania i ruszania, wsiadania i wysiadania, załadunku i rozładunku, cofania, postoju.

Ponieważ ubezpieczenie komunikacyjne AC ma szeroki zakres, ochroną obejmuje także inne zdarzenia. Jeśli Twój samochód zostanie zniszczony przez chuligana – np. porysowany – otrzymasz pieniądze. Na wsparcie ubezpieczyciela możesz liczyć także przy kradzieży pojazdu bądź jego wyposażenia. Ochrona zadziała również w przypadku zniszczeń w wyniku działania sił natury, np. powodzi lub pożaru.

NNW – idealne ubezpieczenie komunikacyjne dla rodziców

Rodzice – choć oczywiście nie tylko – powinni zainteresować się ubezpieczeniem komunikacyjnym NNW. Jest to wsparcie, jakie otrzymasz w przypadku doznania uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie zostanie wyliczone na podstawie rozległości tego uszczerbku. Im poważniejszej krzywdy doznasz Ty lub Twoi pasażerowie, tym więcej pieniędzy otrzymasz.

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW jest wartościowe dla wszystkich kierowców, którzy często przewożą pasażerów, działa ono bowiem w odniesieniu do wszystkich osób znajdujących się w aucie, o ile ich liczba odpowiada tej, którą można przewozić w danym modelu samochodu.

Przed wykupieniem ubezpieczenia komunikacyjnego NNW przeczytaj Ogólne Warunki Ubezpieczenia i sprawdź, w jakich sytuacjach ubezpieczyciel ma prawo odmówić Ci wypłaty odszkodowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here