Czym jest geolokalizacja płatności?

0
697

W ostatnim czasie dokonała się prawdziwa rewolucja w płatnościach mobilnych. Powstało wiele ciekawych rozwiązań, które są dedykowane sektorowi e-commerce. Jednym z takich narzędzi jest opcja geolokalizacji płatności. Dlaczego ta usługa jest tak ważna dla zoptymalizowania działań firmy?

Zrozumienie działania geolokalizacji

Geolokalizacja odnosi się do wykorzystania technologii lokalizacyjnych takich jak GPS lub adresy IP, do identyfikacji i śledzenia miejsca pobytu podłączonego sprzętu elektronicznego np. telefonu lub komputera. Ponieważ urządzenia te są używane przez osoby fizyczne, geolokalizacja wykorzystuje systemy pozycjonowania do śledzenia miejsca pobytu danej osoby od długości i szerokości geograficznej aż do określania kraju, regionu, miasta lub kodu pocztowego.

Jeśli kiedykolwiek robiłeś zakupy online i chciałeś znaleźć produkt w pobliskim sklepie, zamówić jedzenie po wyszukaniu lokalnej restauracji lub szukałeś najbliższego bankomatu, skorzystałeś właśnie z usług geolokalizacji.

Geolokalizacja płatności, czyli weryfikacja w usługach finansowych

Geolokalizacja jest szczególnie przydatna w przypadku usług finansowych firm, które zajmują się sprzedażą internetową. Uzyskane w ten sposób dane pozwalają określić miejsce wykonywania płatności m.in. w celu usprawnienia czynności podatkowych. Poza tym z takiej usługi korzystają również inne branże, dla których znaczenie ma lokalizacja dokonywanych wpłat. Przykładowo geolokalizacja płatności może służyć do ustalenia zmian w działaniach marketingowych oraz badania zachowań konsumenckich.

Ustalenie tego skąd pochodzi płatność, umożliwia na przykład serwis https://www.dotpay.pl/. Podczas płatności kartą, Dotpay zbiera informacje na temat lokalizacji geograficznej urządzenia, z którego dokonywany jest przelew i następnie może przekazać te dane sprzedawcy. Dzięki temu ten może spersonalizować swoją ofertę konkretnie pod klienta z danej lokalizacji.

Geolokalizacja płatności to narzędzie, które zyskuje na znaczeniu i sprzyja rozwojowi biznesu. Sprawdź koniecznie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here