Czym jest Intrum windykacja?

Na polskim rynku funkcjonuje dziś wiele firm zajmujących się dochodzeniem wierzytelności. Mowa zarówno niewielkich podmiotach, jak i firmach, które zdołały zbudować sobie bardzo silną pozycję i są powszechnie znane w całym kraju. Do największych niewątpliwie zaliczyć należy firmę Intrum. Mając na uwadze powyższe, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w przypadku posiadania jakichkolwiek zaległości, otrzymamy wezwanie do zapłaty od Intrum. O czym należy pamiętać w takiej sytuacji?

Po co powstało Intrum?

Intrum to ogromna korporacja, która posiada swoje biura w 24 krajach. Zajmuje się dochodzeniem zobowiązań, więc każdego dnia kontaktuje się z tysiącami dłużników zamieszkujących Europę. Znajdują się wśród nich zarówno dłużnicy, którzy od lat posiadają zaległości względem wielu podmiotów, jak i ci, którzy otrzymali wezwanie do zapłaty od Intrum z uwagi na przeoczenie terminu płatności faktury za usługę lub wpadli w tymczasowe problemy finansowe.

Zarówno w Europie jak i w Polsce Intrum zdołało zbudować sobie silną pozycję, więc bardzo prawdopodobne jest to, że nasze zaległości względem różnych dostawców usług zostaną przejęte i obsługiwane właśnie przez ten podmiot. Otrzymując wiadomość mailową, telefon czy wezwanie do zapłaty, należy wiedzieć, jak się zachować i w jaki sposób na wiadomość taką odpowiedzieć. Niewłaściwa reakcja może bowiem przynieść nam więcej szkody niż pożytku.

Jak sobie radzić z Intrum Justitia?

W momencie otrzymania wezwania do zapłaty od Intrum windykacja przede wszystkim nie należy panikować. Bardzo ważne jest to, by zachować ostrożność, nie podejmować zbyt pochopnych decyzji i by dokładnie zapoznać się z treścią otrzymanego dokumentu. Prawdopodobnie znajdziemy w nim sugerowane kroki, jednak nie zawsze stosowanie się do nich może być rozsądnym działaniem.

Przede wszystkim powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy rzeczywiście jest szansa na to, że możemy posiadać jakiekolwiek przeterminowane zobowiązanie. Przedwczesne uznanie długu z pewnością zostanie później wykorzystane przez windykatora. Nie należy zatem zbyt szybko uznawać długu, proponować spłaty w ratach lub wnioskować o częściowe umorzenie. Wszystkie te działania będą bowiem jednoznaczne z przyznaniem się do istnienia zobowiązania.

Znacznie rozsądniejszym działaniem będzie próba uzyskania jak największej liczby informacji o rzekomym długu. Mamy prawo zadawać takie pytania i żądać udzielenia na nie odpowiedzi, więc koniecznie z tego skorzystajmy. Na tej podstawy będzie nam o wiele łatwiej zweryfikować, czy rzeczywiście możemy posiadać dług, o którym po prostu zapomnieliśmy. Wbrew pozorom do takich sytuacji dochodzi stosunkowo często.

Posiadasz zadłużenie u Intrum, ale nie masz stuprocentowej pewności, czy jest ono zasadne? A może wiesz już, że jest zasadne, ale zastanawiasz się, jakie kroki możesz podjąć, by rozłożyć spłatę na raty lub wnioskować o zredukowanie wysokości zadłużenia? Koniecznie skontaktuj się z fachowcem, który szybko zapozna się z sytuacją i pomoże Ci znaleźć najkorzystniejsze rozwiązanie tej sytuacji. Warto pamiętać, że nawet jesli zapadł wyrok zaoczny to można złożyć sprzeciw od wyroku zaocznego!

Dodaj komentarz