Dobry adwokat

0
387

Znalezienie dobrego adwokata dla osoby bez wiedzy prawniczej to nie lada wyzwanie. Prawo jest skomplikowaną dziedziną, a przepisy ciągle się zmieniają, dlatego przed spotkaniem z adwokatem należy się dokładnie przygotować.

Na co zwrócić uwagę wybierając adwokata?

Przed wyborem konkretnej kancelarii należy przede wszystkim przeszukać dostępnych adwokatów w okolicy zamieszkania i przeczytać opinie o nich. Jest to pierwszy krok. Kolejnym punktem jest zapoznanie się z profilem działalności i dziedzinami prawa, jakimi zajmuje się dany adwokat. Istotną kwestią jest doświadczenie oraz lata stażu. Im dłużej działa adwokat, tym większe ma doświadczenie, a więc i lepsze szanse na pozytywne rozpatrzenie sprawy. Oczywiście adwokat powinien być empatyczny, a także przyjazny. Dobra atmosfera to podstawa dobrej współpracy. Ważne jest także to, aby adwokat mówił językiem prostym i nieskomplikowanym bez używania prawniczego, niezrozumiałego języka. 

Czy warto wybrać adwokata z polecenia?

Przed pójściem do danej kancelarii wiele osób pyta znajomych i rodzinę o dobrego adwokata. Jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Wszystko zależy od tego, z jaką sprawą zgłaszamy się o poradę prawną. Jeśli prawnik pomógł komuś z rodziny w sprawach gospodarczych, to niekoniecznie sprawdzi się przykładowo w sprawach rodzinnych. Dlatego pytając o adwokata należy wspomnieć w jakiej sprawie jest on poszukiwany. 

Jak się przygotować na spotkanie z adwokatem?

Przede wszystkim przed umówionym terminem należy się dokładnie przygotować. Wszystkie niezbędne dokumenty powinny być wzięte na spotkanie. Ważne jest także umówienie się z kancelarią na wynagrodzenie. Jest to istotna kwestia, czy rozliczenie będzie płatne za poświęcony czas, a może adekwatnie do wyniku zakończenia sprawy. Warto przygotować sobie wcześniej ważne pytania i zapisać je na kartce. W trakcie spotkania wiele rzeczy wypada z głowy i nie zawsze pamięta się o wszystkim. Dlatego taka ściąga jest świetnym pomysłem. 

Czym powinien charakteryzować się dobry adwokat?

Dobry adwokat to przede wszystkim osoba godna zaufania, którą cechuje nieposzlakowana opinia oraz grono zadowolonych klientów. Kancelaria, która ma duże doświadczenie i wiele wygranych spraw, jak na przykład adwokat-klukowska.pl to gwarancja pomocy prawnej na najwyższym poziomie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here