Druk na PCV- jak się go wykonuje i do czego służy?

0
385

Druk na pcv jest to bezpośredni druk UV na tworzywach sztucznych, który wyróżnia się znakomitą jakością obrazu, estetycznym kolorem i dobrym odwzorowaniem barw. Jest on możliwy na wielu materiałach podkładowych, takich jak pcv spieniony, pcv twardy, pianka pcv, polistyren czy komatex. Tego typu reklama zewnętrza wybierana jest przez firmy, restauracje czy instytucje kulturalne.

Czym jest PCV?

Płyty pcv produkowane są z polichlorku winylu. W reklamie jest on niezwykle popularnym materiałem. Firmy doceniają go zwłaszcza z tego względu, że pozwala na stworzenie reklamy o różnej formie. To właśnie z niego wykonuje się szyldy i banery. Pcv to wyjątkowo wytrzymały materiał, odporny na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Nie blaknie i nie odkształca się pod wpływem zmiennych temperatur i działania promieni słonecznych. Warto podkreślić, że płyty PCV są dosyć tanim materiałem na szyldy czy tablice informacyjne.

Jak wykonuje się druk na pcv?

Druk na pcv kraków wykonuje się tak zwaną metodą UV. Tusz polimerowy zostaje utwardzony poprzez zastosowanie promieni ultrafioletowych. Technika ta sprawia, iż wydruki nie wymagają schnięcia, a więc są błyskawicznie gotowe do odbioru przez klienta. Druk na pcv możliwy jest w dowolnym formacie. Podczas niego wykorzystuje się folię matową albo błyszczącą. Ponadto reklama może zostać pokryta laminatem, co zwiększa jej żywotność i daje jeszcze lepszy efekt wizualny.

Druk na pcv- zastosowanie

Druk na płytach pcv jest świetnym rozwiązaniem w każdym rodzaju reklamy zewnętrznej. Oczywiście, można go też wykorzystać wewnątrz obiektów. Za jego pomocą da się tworzyć grube plakaty, tablice informacyjne, szyldy, roll-upy czy banery. Tablice sprawdzają się w reklamie, budownictwie, czy edukacji. Wykorzystuje je także branża turystyczna. Świetnie odnajdują się też w aranżacji wnętrz, jako efektowne dekoracje w postaci obrazów.

Jakie zalety ma druk na pcv?

Tablice reklamowe wykonane na pcv cieszą się sporą popularnością. Za co są tak cenione przez klientów? Docenia się je zwłaszcza z uwagi na wysoką trwałość i wytrzymałość. To uniwersalne rozwiązanie na długie lata. Ponadto reklama wykonana na tym materiale jest termoplastyczna. Nie szkodzi jej deszcz, śnieg czy wahania temperatur. Może być więc zastosowana na zewnątrz budynku. Banery i szyldy na pcv charakteryzują się także niską absorpcją wody i odpornością na detergenty. Bez trudu można je więc oczyszczać, bez obaw o uszkodzenie ich powierzchni. Nasycenie kolorów i folia pozostaną w nienaruszonym stanie. Druk na pcv kraków ma też inne zalety. Nie można zapominać o tym, że pcv to materiał bezpieczny w użytkowaniu i wyjątkowo lekki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here