eBay – prowadzenie sklepu krok po kroku

0
1357

Zastanawiacie się nad posiadaniem własnego sklepu na eBay? Nie wiecie jednak od czego zacząć i na co zwrócić uwagę? Zapraszamy zatem do lektury poniższego artykułu.

Wiele osób prywatnych i pracowników firm chce sprzedawać na platformach transgranicznych innych niż popularne Allegro. Wówczas warto wiedzieć, jak prowadzić sprzedaż np. na eBay i jakie normy jakościowe powinno się spełnić, by zostać skutecznym i renomowanym sprzedawcą. W tym zakresie umiejętności zdobyte podczas np. wystawiania aukcji na Allegro nie będą pomocne, ponieważ każdy serwis rządzi się swoimi wymaganiami. Oto wskazówki jak KROK PO KROKU zacząć sprzedawać na eBay

O czym pamiętać rozpoczynając sprzedaż na eBay

Przede wszystkim każda osoba, która chce być sprzedawcą na eBay powinna pamiętać o tym, że ważna jest nauka poruszania się po platformie i stosowanie się do regulaminu. Ten zaś warto znać, by nie popełniać błędów, które wiązałyby się z zablokowaniem sprzedaży zagranicznej.

eBay sprzedaż produktów jeszcze nigdy nie była tak prosta

W praktyce wiele osób nie wie np., że eBay to rodzaj marketplace, który łączy w jednym miejscu sprzedaż kupujących i sprzedających. Warto poznać opinie ludzi, którzy na nim działają by wiedzieć np. z czym wiąże się brak terminowości w wysyłaniu paczek lub kary w formie większych prowizji. eBay jest w tym zakresie wymagającą platformą, dla której wartościowym klientem jest osoba posiadająca określone wskaźniki jakości obsługi klienta i sprzedaży.

Prowadzenie sklepu na eBay KROK PO KROKU

Przed rozpoczęciem sprzedaży na eBay warto sprawdzić koszty związane z wystawianiem określonych produktów, strategie cenowe i promocje – inne dla każdego kraju.
W pierwszej kolejności ważne jest sprawdzenie kosztów prowadzenia sprzedaży zagranicznej. Jest to prowizja dla serwisu, prowizja jaką pobiera PayPal oraz koszty przewalutowania w trakcie wypłacania środków w złotówkach na konto należące do firmy. Dlatego wiele osób zakłada, że na samym początku sprzedaż na eBay wiąże się z około 15 – procentową wartością brutto ze sprzedanych towarów.

W dalszym kroku ważne jest poznanie kosztów opłat i prowizji na platformie eBay. I tak, dla każdej wersji językowej istnieją inne koszty i cennik, dlatego zależy na jakim rynku chcemy sprzedawać.

Aby sukcesywnie budować swoją pozycję na eBay warto założyć sklep, co stanowi kolejny krok sprzedażowy. Wiąże się to z miesięczną opłatą subskrypcyjną, która wynosi od 8,65 zł do 999 zł.

Ostatnim krokiem sprzedaży jest rozważenie logistyki zagranicznej. Jeśli chcemy by produkty docierały szybko do klientów to serwis posiada własne rozwiązanie takie jak np. eBay Fulfillment Center, które działają na rynku krajowym i globalnie. Ceny ustalane są indywidualnie, na co ma wpływ wolumen i miejsce dostarczenia paczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here