Hale przemysłowe – w jaki sposób są wykorzystywane?

0
1115
Hale przemysłowe – w jaki sposób są wykorzystywane

Szeroki zastosowanie hal stalowych i stosunkowo niskie koszty budowy oraz eksploatacji sprawiają, że te są coraz chętniej wybierane przez inwestorów jako alternatywa wobec wynajmu albo budowy murowanego budynku. Czy takie rozwiązanie jest opłacalne w przemyśle i w jaki sposób wykorzystywane są hale przemysłowe?

Hale stalowe w przemyśle – czy to się opłaca?

Hale stalowe są coraz chętniej wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu. Taki stan rzeczy spowodowany jest przede wszystkim tym, że budowa hali jest tańsza i szybsza niż wzniesienie budynku murowanego. Z kolei zakup własnej hali w dłuższej perspektywie czasu to rozwiązanie bardziej opłacalne pod względem wygody użytkowania oraz finansów niż wynajem.

Zastosowanie nowoczesnych technik budowlanych oraz dostosowanie projektu pod indywidualnego klienta sprawia, że hala to opcja najbardziej funkcjonalna przy najmniejszym możliwych kosztach. Ważne jest jednak, aby zatrudnić producenta, który posiada doświadczenie w budowie hal przemysłowych oraz każdorazowo przygotowuje plan pod konkretną inwestycję – tak, by gotowa konstrukcja najlepiej odpowiadała na potrzeby danej firmy. Jednym z takich producentów na naszym rynku jest Gaj–Stal.

W jaki sposób hale użytkowane są w przemyśle?

W przemyśle hale stalowe są chętnie wykorzystywane przede wszystkim jako magazyny oraz pomieszczenia przeładunkowe. Decydują o tym takie atuty hal jak szybkość budowy, możliwość dokonywania modernizacji oraz tańsze koszty związane z ich wzniesieniem i eksploatacją.

Hale służą niekiedy także jako pomieszczenia produkcyjne. W takim wypadku konieczne jest ich dostosowanie do pobytu ludzi – zapewnienie dostępu do strefy sanitarnej, zadbanie o stosowne instalacje, odpowiednie oświetlenie.

Z hal chętnie korzysta również sektor handlowy i usługowy. Bywa, że te służą jako punkty sprzedaży czy świadczenia usług – zarówno całorocznych, jak i sezonowych. (W tym drugim przypadku, dotyczy to szczególnie miejscowości turystycznych – na przykład nad morzem, gdzie lato to okres ożywionego handlu, a zimą ruch zamiera. Utrzymywanie budynku przez cały rok w wielu przypadkach nie byłoby więc opłacalne.)

W przemyśle spożywczym i rolniczym hale mogą służyć jako punkty skupu, przechowywania towarów oraz chłodnie. Dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów, gwarantujących dobrą termoizolację hali przeznaczonej na chłodnię, mogą być w niej przechowywane długoterminowo takie towary jak warzywa, owoce czy mięso.

Rozważając wynajem albo budowę magazynu, chłodni, budynku przeznaczonego na produkcję czy punktu sprzedaży, warto wziąć pod uwagę alternatywę – halę przemysłową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here