Internet Rzeczy w przemyśle – w jaki sposób może pomóc przeskoczyć przepaść technologiczną między Tobą a konkurencją?

0
1871
Internet Rzeczy w przemyśle

Postęp technologii i przemysłu idzie ze sobą w parze, dzięki czemu całe procesy produkcyjne staja się bardziej wydajne, a przez to przynoszące firmie więcej korzyści. Wprowadzenie innowacyjnych rozwiązań do przedsiębiorstwa pozwoli wyprzedzić konkurencję, zwiększając produkcję oraz zmniejszając jej koszty.

Inteligentne przedsiębiorstwo – o systemach, które stały się rewolucyjną zmianą dla przemysłu

Zaawansowane technologie dostępne na se.com dają możliwość integracji wielu urządzeń niezbędnych do funkcjonowania firmy oraz opcję sterowania nimi z jednego miejsca. To ogromne ułatwienie nie tylko dla pracodawcy, ale również zatrudnionych. Internet Rzeczy w przemyśle pozwala na usprawnienie i optymalizację pracy maszyn, dzięki czemu pracują wydajniej, są wygodne i łatwe w obsłudze. Systemy obejmują monitorowanie:

  • lokalizacji obiektów
  • prawidłowego przebiegu produkcji
  • jakości produktu po zakończeniu produkcji
  • systemu sprzedażowego
  • stanu maszyn.

Maszyna „powie”, co jej dolega

 

Specjalnie zaprojektowane zestawy czujników zamontowane w maszyny i urządzenia oraz połączone z nimi instalacją i oprogramowaniem wskaże dokładnie błąd oraz miejsce, w którym się pojawił. Nie trzeba więc domyślać się i szukać źródła problemu, jeśli maszyna zacznie działać nieprawidłowo, ponieważ sama wskaże, co uległo awarii informując na specjalnym panelu lub poprzez włączenie alarmu.

Internet Rzeczy to również oszczędności

Optymalizacja maszyn przyczynia się do mniejszego zużycia energii elektrycznej, dzięki czemu koszt prowadzenia przedsiębiorstwa staje się mniejszy, a co za tym idzie, oferta może być korzystniejsza dla klienta. Wiele inteligentnych systemów tworzonych jest również z myślą o optymalizacji urządzeń elektrycznych oraz samych sieci, co przyczynia się do efektywnego wykorzystania energii w wyniku odcinania jej dopływu tam, gdzie nie jest wykorzystywana oraz kierowania do urządzeń, które w danej chwili z niej korzystają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here