Jak pozbyć się bakterii i wirusów ze swojego otoczenia?

0
834

Pandemia koronawirusa uświadomiła wszystkim jak bardzo, w naszym codziennym życiu, jesteśmy narażeni na kontakt z groźnymi patogenami. Okazało się też, że regularne oczyszczanie powietrza jest niezbędne nie tylko w szpitalnych salach, ale wszelkich miejscach gdzie stale przebywają obcy sobie ludzie. Jak zrobić to skutecznie i pewnie? Z pomocą przychodzą nowoczesne technologie od Exterya.

Najbardziej efektywna dezynfekcja

Dezynfekcja stała się naszą codziennością, podobnie jak dbanie o czystość rąk. I nawet, kiedy już koronawirus stanie się odległym wspomnieniem, pewne nawyki zostaną z nami na zawsze. Dotyczy to nie tylko higieny, ale także potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa klientom, pracownikom oraz pacjentom. Koronawirus nie jest jedynym groźnym patogenem, którym możemy zarazić się przebywając w dużych skupiskach ludzi. A regularne oczyszczanie powietrza z drobnoustrojów może uchronić przed niebezpieczeństwem wiele osób – w tym nas samych. Rozwiązaniem, które przez wszelkich ekspertów jest określane jako najbardziej efektywne, jest stosowanie bakteriobójczych lamp UV. Urządzenia te skutecznie usuwają z powietrza wszelkie bakterie i wirusy, a także grzyby czy pleśnie, dbając o jego czystość mikrobiologiczną. Dotychczas najczęściej były stosowane w salach operacyjnych, obecnie coraz częściej stają się standardowym wyposażeniem m.in. sklepów, punktów usługowych, aptek czy gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. W jaki sposób działają? W dużym uproszczeniu – lampa bakteriobójcza emituje światło ultrafioletowe, które oczyszcza powietrze, usuwając z niego wszelkie patogeny. Co ważne, mikroorganizmy nie uodparniają się na działanie lamp, więc korzyści z ich stosowania są długofalowe i pewne.

Dobierz lampę do swoich potrzeb

Znając już najnowocześniejsze rozwiązanie, warto też wiedzieć że można wyróżnić dwa podstawowe typy lamp. I oczywiście najlepiej dobrać je do swoich potrzeb. A są to: przepływowe lampy bakteriobójcze oraz lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania. Pierwsze z nich działają w następujący sposób: powietrze jest dezynfekowane wewnątrz urządzenia, wentylatory znajdujące się w lampie wymuszają obieg powietrza, inteligentny system filtrów przechwytuje zanieczyszczenia, a następnie przekazuje je do komory dezynfekcyjnej, w której ulegają całkowitemu zniszczeniu. Lampy tego typu są bezpieczne dla osób, które znajdują się wewnątrz pomieszczenia w trakcie ich pracy. Doskonale sprawdzą się w miejscach, w których niemożliwa jest dezynfekcja bez obecności ludzi czy zwierząt. Z kolei lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania mogą być stosowane tylko i wyłącznie po opuszczeniu pomieszczenia przez osoby. Promiennik, który emituje zabójcze dla bakterii i wirusów światło, jest umieszczony na zewnątrz urządzenia. Jego siła (a więc też skuteczność) jest na tyle wysoka, że mogłaby zaszkodzić zdrowiu osób, które znajdują się w danym pomieszczeniu w trakcie pracy lampy. Którą z nich wybrać? Wszystko zależy od potrzeb i możliwości, pewne jest za to, że każda z lamp zapewnia maksymalne bezpieczeństwo dla pracowników i klientów.

Akcesoria, które podnoszą bezpieczeństwo

Rozwiązania, które proponuje polski producent Exterya profesjonalnych systemów dezynfekujących oraz oświetlenia, są innowacyjne oraz niezwykle skuteczne. Marka ta opiera swoje produkty na doświadczeniu oraz nowatorskich pomysłach, dlatego też ich lampy bakteriobójcze uv spotykają się z uznaniem klientów i ekspertów w dziedzinie oświetlenia i dezynfekcji. Lampy bakteriobójcze posiadają różne wielkości, kształty a także dodatkowe funkcje. Ciekawym pomysłem są choćby mobilne lampy, które można przenosić do innych pomieszczeń, przez co dezynfekcja staje się jeszcze bardziej skuteczna, a przy tym ekonomiczna. W sytuacji zaś, kiedy nie posiadasz zbyt wiele miejsca, wystarczy zamontować lampę naścienną. Co ważne, lampy te cechuje także ciekawy design, są dyskretne i proste – będą dobrze wyglądać w każdym, nawet najbardziej eleganckim wnętrzu. A dla jeszcze lepszej ochrony swoich pracowników czy klientów, warto zaopatrzyć się również w płyny do dezynfekcji, maseczki czy przyłbice – także od Exterya.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here