Jak sprawnie przeprowadzić restrukturyzację spółki?

0
1232

W dobie ogromnej konkurencyjności przedsiębiorstw niezbędny jest ciągły wzrost wartości firmy poprzez inwestowanie w nowe rynki zbytu, stosowanie nowych technologii i jednocześnie odpowiednie działania marketingowe, które zachęcą klientów do skorzystania z usług naszej firmy. Zdarza się jednak, iż pomimo starań firma gubi grunt pod nogami, tracąc płynność finansową lub po prostu dochody firmy nie wzrastają współmiernie z kosztami. Sytuacja ta powoduje, że firma chyli się ku ogłoszeniu upadłości. Ostatnią deską ratunku przed tym radykalnym krokiem jest jednak proces restrukturyzacji spółki.

Czym jest restrukturyzacja spółki?

W najprostszych słowach restrukturyzacja firmy polega na dokonaniu działań i procesów, które na celu mają poprawę działań firmy, zmierzające w długim okresie do polepszenia sytuacji finansowej. Restrukturyzacja firmy może być wielowymiarowa i dotykać wiele obszarów działalności. Najczęściej restrukturyzacja wymaga radykalnych zmian w dziedzinie finansów spółki, która staje się niewypłacalna. Proces ten może również dotknąć takie obszary jak zasoby ludzkie bądź kanały dystrybucji w spółce. W procesie restrukturyzacji najlepiej zwrócić się o pomoc do wykwalifikowanej w tym temacie firmy, jaką jest kancelaria restrukturyzacyjna. Radca prawny kraków będzie w stanie pomóc w sprawny sposób przeprowadzić tego typu proces w firmie. 

W jaki sposób skutecznie przeprowadzić restrukturyzację spółki?

Prawo rozróżnia proces restrukturyzacji spółki w zależności od formy prawnej przedsiębiorstwa. Kancelaria prawa restrukturyzacyjnego w skuteczny sposób przedstawia najprostszy sposób, w jaki te działania mogą być zrealizowane. Jest to zawsze trudny czas dla firmy, jednak istotne jest by zarówno wierzyciele, jak i dłużnicy (czyli firma) zyskały do siebie zaufanie. Najpopularniejszym sposobem jest otwarcie postępowania sanacyjnego. Ten tryb postępowania pozwala na uzdrowienie finansów przedsiębiorstwa oraz zawarcie korzystnego dla obu stron układu. Istotne jest jednak, by firma zdecydowała się na kancelarię radcy prawnego kraków, który jest biegły w procesach uzdrawiania stanu przedsiębiorstwa.

Jakie są zalety wynikające z restrukturyzacji spółki?

Restrukturyzacja spółki jest najlepszym sposobem na uniknięcie upadłości. Dzięki temu wszelkie egzekucje są wstrzymywane, co może poprawić stan przedsiębiorstwa. Dodatkowo postępowanie restrukturyzacyjne chroni majątek zarówno firmy, jak i właścicieli przed bezkarnym rozdzieleniem aktywów na rzecz wierzycieli. Restrukturyzacja daje też możliwość podjęcia negocjacji z wierzycielami, którzy mają świadomość, iż firma robi wszystko, by uzdrowić swoje finanse. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here