Jak wypromować sklep internetowy? Pozycjonowanie strony, Google Ads, social media…

0
1392

Liczba sklepów internetowych rośnie z roku na rok, a to sprawia, że jest coraz większa konkurencja. Z tego też powodu, jeżeli chcemy, by właśnie nasz sklep był wybierany przez klientów, konieczne jest wdrożenie odpowiednich metod promujących stronę. Jakich konkretnie? W jaki sposób możemy zareklamować sklep internetowy?

Jak promować sklep w internecie?

Tak naprawdę możliwości jest bardzo wiele i można byłoby wymienić naprawdę długą listę działań do wykonania. Rzecz jasna, zanim w ogóle się za to zabierzemy, najlepiej jest wcześniej dokładnie przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”, a także wziąć pod uwagę budżet jaki mamy do wykorzystania. Nie ma się co oszukiwać, jeżeli chcemy by promowanie naszego sklepu było skuteczne i wartościowe, trzeba będzie za to zapłacić. Jakie opcje warto wziąć pod uwagę?

 
SEO i Google Ads

To prawdopodobnie podstawa, jeżeli chodzi o widoczność naszej strony w sieci. Sklep internetowy można wypromować przez działania SEO i kampanie Google Ads, jest to istotne zarówno z punktu widzenia pozycjonowania, jak i optymalizacji strony.

Pozycjonowanie strony internetowej przyczynia się do zwiększenia ruchu na stronie (Bizzit.eu), co w przypadku sklepu ma szczególne znaczenie. Na tym jednak działania SEO się nie kończą. To szereg czynności, które wykonuje się w celu znalezienia się jak najwyżej w liście wyszukiwań Google.

 
Działania SEO opierają się głównie na algorytmach i ustawieniach Google. Chodzi tutaj przede wszystkim o odpowiednią budowę podstawy, jak treść strony oraz wartościowe i przydatne linki. Istotne pojęcia to pozycjonowanie stron, link building oraz content marketing. Często wymienia się tutaj także pozycjonowanie stron w kontekście marketingu szeptanego, czyli umiejętnego rozpowszechniania informacji na temat danej marki i strony.

 
Kampania Ads to z kolei forma reklamy przez Google, której skuteczność w znacznej mierze będzie zależała od budżetu i użytych fraz kluczowych. Dużym plusem są z natychmiastowe wyniki, ponieważ nasza strona jest od razu widoczna na samej górze wyszukiwarki. Minusem jest ryzyko nieefektywnego działania względem dostępnego budżetu.

  
Wykorzystanie social media dla promocji sklepu internetowego

Social media, choć nie mają już takiej siły jak kiedyś, nadal odgrywają bardzo ważną rolę w promocji. Chodzi przede wszystkim o to, by firma była aktywna na portalach społecznościowych, by próbowała nawiązywać kontakt z klientami. Najważniejsze w tym jest odpowiednie wyczucie, w zależności od tego, do jakiej grupy docelowej chcemy dotrzeć, a skłonienie użytkowników do prowadzenia dyskusji pod postami, choćby na Facebooku, nie jest łatwym zadaniem. Zresztą to nie jedyny portal, na którym warto być, zaliczają się do tego też takie strony jak Instagram, YouTube, Pinterest czy Twitter. Każda z nich ma swoje zalety i można je wykorzystać w zależności od tego, na czym nam zależy.

 
Porównywarka cen ważna dla promocji sklepu

Jeżeli posiadamy sklep oferujący konkretne produkty, z pewnością istotna będzie możliwość porównania ich z innymi, co dla wielu klientów będzie niewątpliwie bardzo istotne. W dzisiejszych czasach chcąc coś kupić, często korzysta się z takich stron jak Ceneo, Skąpiec czy Cena, a także wielu innych. Jeżeli więc nasze produkty i nasz sklep się tam znajdzie, to istnieje spora szansa, że trafią do nas zainteresowani ofertą potencjalni klienci.

 
Blog z wartościowymi treściami poradnikowymi

Zdecydowanie lepiej widziane są treści poradnikowe, będące odpowiedzią na dylematy klienta, niż standardowe treści produktowe. Klient w dzisiejszych czasach nie tylko szuka konkretnych rzeczy, żeby je kupić, ale szuka także o nich informacji – na co zwracać uwagę, co się przydaje, jak wybierać itd. Google także zdecydowanie przychylniej na to patrzy i nawet jeżeli mamy do czynienia z małym sklepem, a o bogatej, różnorodnej i przede wszystkim wartościowej treści, może być on znacznie wyżej w wynikach wyszukiwania niż zdecydowanie większy konkurent w branży. To przydatny dodatek do strony, który można stworzyć samodzielnie lub zlecić komuś z zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here