Jak wysłać prezent do Anglii?

0
1729

Wielka Brytania jest miejscem docelowym tysiąca paczek wysyłanych z Polski. Jak wiemy, na Wyspach mieszka wielu naszych rodaków, którzy każdego dnia odbierają przesyłki od bliskich. Rynek nie lubi próżni, stąd też usługi transportowe na linii Polska-Anglia są bardzo konkurencyjne. Przewoźnicy działają szybko i sprawnie, zatem wysyłka Twojego prezentu może okazać się prostsza i tańsza, niż myślisz.

Klikaj, drukuj, wysyłaj

Planujesz wysłać prezent bliskiej osobie i zależy Ci na terminowym doręczeniu? Rynek wysyłkowy ma dla Ciebie wiele propozycji. To bardzo proste — wystarczy złożyć zamówienie online, wydrukować list przewozowy i poczekać na wizytę kuriera, który odbierze paczkę, a następnie dostarczy pod brytyjski adres. Jeśli nie wiesz, który z przewoźników dostarczy prezent najtaniej, skorzystaj z praktycznej porównywarki.

Opcja szybkiej wyceny

Posługując się platformą GlobKurier.pl, możesz ułatwić sobie zadanie i za pomocą kilku kliknięć znaleźć najlepszą formę dostawy. Na stronie serwisu znajdziesz opcję szybkiej wyceny. Wystarczy, że uzupełnisz prosty formularz, podając kolejno: wymiary swojej przesyłki, lokalizację i destynację, a mechanizm porównywarki, zwróci aktualne propozycje kilkudziesięciu firm kurierskich. Możesz wybrać sprawdzonych przewoźników takich jak: DHL, TNT czy UPS, bądź postawić na propozycje mniejszych firm. Masz wybór, dzięki temu wyślesz prezent do Anglii taniej — nawet w cenie od 48 zł.

Im lżej, tym lepiej?

Jednak jeśli chcesz wysłać prezent do Anglii tanio, wcześniej przemyśl swoje prezentowe zakupy. Najlepiej wybierz upominek, który jest lekki i mały. Wynika to z faktu, że w przypadku większości międzynarodowych przewoźników koszt wysyłki obliczany jest na podstawie masy rzeczywistej, bądź wymiarowej (zwanej również wagą objętościową lub sześcienną). Każdy przewoźnik ma inny kalkulator ciężaru wymiarowego, który jest mnożnikiem w zależności od szerokości / długości / wysokości paczki. Jednak proporcjonalnie do wymiarów paczki, rośnie też cena jej wysyłki. Gdy zdecydujesz się na podarunek mniejszy gabarytowo, cena za wysyłkę będzie atrakcyjniejsza.

Pakuj odpowiednio i nie dopłacaj

Może się to wydawać oczywiste, ale użycie pudełka o odpowiednim rozmiarze dla prezentu jest ważnym aspektem podczas wysyłki. Jeśli pudełko będzie zbyt duże, ryzykujesz, że zawartość dotrze do adresata poobijana. Zbyt małe pudełko, może skutkować zgnieceniem prezentu. Pamiętaj też, że powinieneś zostawić około 5 cm na wypełniacze i materiały amortyzujące, tak aby zabezpieczyć całość. Ozdobnie zapakowany prezent włóż do wyścielonego zewnętrznego pudełka, który okleisz taśmą. Na pudełku, w widocznym miejscu musi znaleźć się etykieta, która będzie transportową przepustką dla Twojej paczki w całym procesie dostawy. Nie dekoruj i nie oklejaj zewnętrznego pudła. Pamiętaj, że paczka wysyłana w usłudze standardowej podlega mechanicznemu sortowaniu. Przesyłka jest obsługiwana taśmowo, tym samym kokardki, wstążki i inne ozdoby mogą zostać wciągnięte i zniszczone. Co więcej, istnieje ryzyko, że nieprzemyślane ozdoby uszkodzą maszynę i spowodują przestój w sortowni. Jeśli wysyłasz w prezencie kruche elementy, pomyśl o dodatkowych oznaczeniach. Możesz zwiększyć szansę dotarcia prezentu w jednym kawałku, oznaczając paczkę jako delikatną, tak aby przewoźnik wiedział, co znajduje się w środku.

Pamiętaj o terminach

Szczególnie w gorącym okresie przedświątecznym, postaraj się, aby prezent wysłać możliwie wcześniej. Czas doręczenia przesyłek do Anglii zależy od kilku czynników, głównie od adresu docelowego. Jeśli obdarowywana osoba mieszka na prowincji, czas dostawy w naturalny sposób może się wydłużyć. Gdy miejscem docelowym są większe aglomeracje takie jak: Londyn, Bristol, Manchester czy Leeds paczka dotrze szybciej. W przypadku tradycyjnego transportu drogowego czas realizacji dostawy wynosi od 3 do 5 dni roboczych. Dla spóźnialskich atrakcyjny może być fracht lotniczy, gdzie czas doręczenia wynosi od 1 do 2 dni.

Przestrzegaj przepisów i regulaminów

Pamiętaj, że w usługach przewozowych istnieją pewne ograniczenia. Część z nich wynika z międzynarodowych przepisów prawa, inne regulowane są poprzez wewnętrzne wytyczne firm kurierskich. Jeśli chcesz obdarować bliską osobę wyjątkowo drogim prezentem, z reguły nie będziesz mógł tego zrobić w ramach standardowej usługi. Firmy kurierskie rezygnują z transportu przedmiotów o dużych wartościach, takich jak: antyki, złoto, srebro, kamienie szlachetne czy dzieła sztuki. Podobnie w przypadku futer czy alkoholu. Wiele firm kurierskich rezygnuje także z wysyłki żywności. Ważne jest, aby nie przesyłać łatwo psujących się towarów, czy tych płynnych, pakowanych w szkło. W tym przypadku łatwo o katastrofę. Słoiki czy butelki mogą stłuc się w transporcie i dodatkowo zniszczyć inne paczki. Warto zaznaczyć, że w przypadku zalania paczek innych klientów, przewoźnik ma prawo pociągnąć nadawcę niefortunnej przesyłki do odpowiedzialności.

Postrzegając podstawowych reguł i posiłkując się narzędziami, takimi jak porównywarka GlobKurier.pl, możesz bezpiecznie nadać prezent do Anglii i to bez zbędnego obciążenia dla domowego budżetu. Jeśli wysyłasz paczki regularnie, koniecznie sprawdź jakimi korzyściami mogą cieszyć się zalogowani użytkownicy. Nie bój się zagranicznych wysyłek, skorzystaj z naszego globalnego doświadczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here