Jaki powinien być program do fakturowania?

0
955
najlepszy program do faktur

Przedsiębiorcy prowadzący własną działalność gospodarczą, doskonale zdają sobie sprawę, jak istotne jest odpowiednie fakturowanie. Większości z nich jednak kojarzy się to z przykrym obowiązkiem. Na rynku istnieje wiele narzędzi, które mogą to zadanie znacznie ułatwić. Mowa tutaj o programach do fakturowania, dzięki którym, proces ten przebiegnie szybko i sprawnie. Tego typu programów jest szeroka oferta, a głównym zadaniem przedsiębiorcy jest wybrać najlepszy z nich. Jaki program do faktur okaże się najlepszy?

Jakimi funkcjami odznacza się najlepszy program do fakturowania?

Często zadawanym przez przedsiębiorców pytaniem jest to, jakie funkcje powinien mieć program do fakturowania?. Często przeglądając kolejne oferty, gubią się oni w gąszczu informacji i specyfikacji danego programu. Wybór na rynku jest stosunkowo duży, jednak nie każdy program wpisze się w potrzeby prowadzonej przez nas działalności. Jeśli więc szukamy odpowiedniej dla firmy opcji, warto zwrócić uwagę na to, czy dany program posiada:

 • wygodny i przejrzysty interfejs- szczególnie dla firm, które rozpoczynają swoją przygodę z tego typu programem, istotne jest to by był on niezwykle łatwy w obsłudze, a także możliwie intuicyjny. Wiele osób już na samym początku tworzenia dokumentów w programie do fakturowania może poczuć dezorientację i zniechęcenie. Prostota obsługi przejawi się chociażby w tym, że program automatycznie będzie wstanie pobrać dane kontrahentów z bazy GUS. Wówczas niezbędne będzie jedynie wprowadzenie numeru NIP.
 • możliwość skorzystania z różnorodnych typów faktur – nie da się ukryć, że jest to jedna z najważniejszych funkcji. Dzięki temu nie ograniczymy się jedynie do wystawiania faktur zwyczajnych, ale będzie też możliwość wystawienia proform, zamówień, ofert i innych faktur zaliczkowych.
 • nielimitowane generowanie faktur – należy wiedzieć, że niektóre programy ograniczają takie możliwości, co może być szczególnie problematyczne, gdy w firmie przeprowadzona jest duża liczba transakcji. Należy więc zwrócić uwagę, czy w przypadku programu, który wzbudził nasze zainteresowanie, takie limity nie istnieją.

jaki program do faktur

Warto więc przejrzeć ofertę programów, które zyskują najwyższe oceny wśród użytkowników jak np. Faktura VAT 2021 dla Windows, który jest jednym z najwyżej ocenianych programów do fakturowania w rankingach. 

Jakie dodatkowe funkcje posiada najlepszy program do fakturowania?

Najlepsze programy do fakturowania, oprócz tego, że zawierają w sobie wszystkie powyżej wymienione funkcje, maja także szereg dodatków, które sprawiają, że komfort korzystania z nich staje się jeszcze większy. Jakie więc dodatkowe funkcje powinien zawierać program do fakturowania?. Oto niektóre z nich:

 • wersje językowe- najlepsze programy do fakturowania, zapewniają kilka lub kilkanaście wersji językowych, w których można przygotować dane faktury
 • zarządzanie sprzedażą z CRM- to jedna z bardziej pożądanych funkcji, jakie może zaoferować program do fakturowania. Nie tylko umożliwi to zarządzanie kontaktami, ale także zadaniami i terminami.
 • łatwość integracji z innym oprogramowaniem- wiele przedsiębiorstw korzysta z innego typu programów, które są pomocne w przypadku prowadzenia działalności. Dobrze jest więc jak program do fakturowania, łatwo będzie można zintegrować np. z platformami do sprzedaży online, a także różnymi rodzajami bankowości online.
 • aplikacja mobilna- nie da się ukryć, że obecnie większość działań możemy przeprowadzić z poziomu naszego smartfona. Dodatkowo zapewnia nam to też dostęp do różnego typu danych, z dowolnego miejsca i o dowolnym czasie. Oznacza to nic innego, jak to że najlepszy program do fakturowania, powinien być dostępny na aplikacji mobilnej, a także zapewnić wygodę użytkowania na tego typu urządzeniach.
 • nielimitowane wsparcie w obsłudze programu – początkujący użytkownicy, mogą mieć problemy, ze zrozumieniem tego jak działa dany program, a także jakie możliwości on oferuje. Kluczem jest więc odpowiednie wsparcie, by mogli oni rozwiać ewentualne wątpliwości i w pełni wykorzystać dany potencjał. Pomoc ekspertów, okazuje się więc niezbędna.

Co wziąć pod uwagę podczas wybierania programu do fakturowania?

Wyżej wymienione funkcje podstawowe i funkcje dodatkowe są niezwykle istotnymi parametrami, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru odpowiedniego programu do fakturowania. Jedna istnieje jeszcze kilka aspektów praktycznych, które również odgrywają niebanalną rolę. Jaki program do faktur okaże się najlepszy?. Przed wyborem weźmy pod uwagę następujące czynniki:

 • cena- nie da się ukryć, że dla większości przedsiębiorców cena takiego programu ma ogromne znaczenie. Czy jednak da się pogodzić jakość z możliwie niska ceną?. Okazuje się, że tak. Wiele programów na rynku, można znaleźć w bardzo atrakcyjnej cenie, jednak wymaga to dokładnego researchu.
 • ochrona danych- jest to jedno z istotniejszych zagadnień, na które powinna zostać zwrócona szczególna uwaga. Bezpieczeństwo danych wprowadzonych do programu musi być na najwyższym poziomie. Nikt przecież nie chce, by dane odnośnie finansów firmy i jej klientów, dostały się w niepowołane ręce. Pod uwagę weźmy więc to, czy program zabezpiecza dane w odpowiedni sposób, w szczególności nawiązując do przepisów RODO.
 • zgodność z przepisami obowiązującego prawa- zasady prawne są w dziedzinie finansów i księgowości niezwykle istotne. Należy też mieć na uwadze to, że zmieniają się one naprawdę często. Istotne jest więc to, by program do fakturowania był na bieżąco aktualizowany. Zdarzyć się może, że przez wadliwie zaktualizowany program, możemy popełnić błąd, a w konsekwencji doświadczyć nieprzyjemności ze strony np. Urzędu Skarbowego.

program do fakturowania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here