Jaki program do faktur polecacie – proste wskazówki

0
912

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej niejednokrotnie wymaga od nas wystawiania faktur za wykonane usługi lub zlecenia. W tym celu najlepiej zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzie do wystawiania faktur. Pierwszym najważniejszym pytaniem, jakie nasuwa się, kiedy musimy dokonać wyboru, jaki program do faktur wybrać? Na rynku dostępnych jest wiele możliwości, które ułatwią nam wystawienie faktur online dla klienta, jednak niektóre z nich mogą nieco bardziej spełnić nasze oczekiwania i zaskoczyć łatwością wprowadzania danych.

  • Program do wystawiania faktur online – faktury VAT
  • Dobry program do faktur i wystawiania dokumentów magazynowych

Program do wystawiania faktur online – faktury VAT

Nie musisz mieć szerokiej wiedzy z zakresu księgowości, aby móc samodzielnie wystawiać faktury, a następnie księgować je w Twojej firmie. Prosty program do faktur dostępny online pozwoli na łatwe i bezproblemowe wystawianie dokumentów, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Ze względu na dużą ilość druków, które musimy wstawiać, generowanych przez prowadzenie własnej działalności, warto zwrócić uwagę na możliwość wystawiania faktur kosztowych drogą elektroniczną. Nowoczesne programy umożliwiające wystawianie faktur są bardzo proste w obsłudze, a dodatkowo wprowadzane są w nich bieżące aktualizacje, które umożliwiają generowanie dokumentów zgodnie z obowiązującym prawem podatkowym, które potrafi się dość często zmieniać. Wprowadzenie tego typu udogodnienia spowoduje, że nie będziemy musieli śledzić zmian i regulacji prawnych na bieżąco, jednocześnie niwelując konieczność wprowadzania ręcznych poprawek.

Dobry program do faktur i wystawiania dokumentów magazynowych

Zastanawiając się nad tym, jaki program do faktur wybrać, trzeba mieć na uwadze jego funkcjonalność. Dobrze, kiedy narzędzie posiada więcej wbudowanych funkcji niż samo generowanie dokumentów finansowych. Jeżeli prowadzimy większą firmę sprzedażową, która musi magazynować towar wysyłany do klienta, warto zwrócić uwagę czy program do faktur VAT, ma opcję prowadzenia magazynów i weryfikacji jego stanów. W taki sposób bez problemu uda nam się utrzymać kontrolę nad bieżącymi zasobami i uzupełnić na ewentualne braki. Niektóre z dostępnych programów na rynku e-commerce mają możliwość automatycznego naliczania rabatów, wystawiania faktur cyklicznych dla stałych kontrahentów oraz wprowadzenia na dokument własnego logotypu.

Prosty program do faktur ma również możliwość automatycznego pobierania danych kontrahenta z GUS-u, dzięki czemu zaoszczędzimy nasz czas podczas generowania każdego dokumentu. Ponadto niektóre z narzędzi dostępne są w postaci aplikacji mobilnej, która pozwala na wystawienie faktur z każdego, dowolnego miejsca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here