Jaki telefon do firmy i biznesu?

1
2618
Jaki telefon do firmy i biznesu

Gdy zastanawiamy się nad wymianą telefonu, warto na samym początku odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę oczekujemy od nowego urządzenia, do czego będzie nam służyć, co dla nas liczy się najbardziej i przede wszystkim jaki mamy budżet na nowy sprzęt. Tym artykułem postaram się pomóc w wyborze.

Jaki smartfon dla firmy warto wybrać?

Najlepiej taki jaki spełni nasze oczekiwania. Podam za przykład swoją sytuację, która miała miejsce ponad rok temu, gdy sam przed wakacjami chciałem wymienić telefon. W pierwszej kolejności sam musiałem odpowiedzieć sobie na pytanie, czego tak naprawdę oczekuję od nowego telefonu. Zbliżały się wakacje, więc głównym powodem wymiany smartfona był aparat, a zależało mi aby był on jak najlepszy, chciałem też aby nowy sprzęt był zdecydowanie szybszy i aby po roku nie okazało się, że procesor nie jest już wystarczający na obecne czasy (przez rok czasu w świecie smartfonów wysokiej klasy telefon staje się już tylko średnią półką). Chciałem też ekran najlepiej powyżej 5 cali, ale jednocześnie aby sam telefon nie był zbyt duży i nieporęczny. Oczywiście na końcu zawsze pojawiają się finanse, więc określiłem też budżet jaki mogę przeznaczyć na kupno telefonu – ustaliłem go na 1500 złotych. Rozpoczynając poszukiwania, czytałem specyfikacje każdego niemal telefonu, aby mieć pewność dobrego zakupu. Oglądałem i czytałem recenzje niezależnych osób, porównywałem testy procesorów, zdjęć robionych tymi telefonami tego samego obiektu w różnych sceneriach, również sam osobiście oglądałem smartfony w sklepach sieci komórkowych, sprawdzałem ich szybkość, bryłę, wykonanie, rozmiar i oczywiście aparat na którym najbardziej mi zależało. Krótko mówiąc, aby dobrze kupić telefon przy takiej konkurencji, musi os spełniać nasze oczekiwania, mieścić się w ustalonym budżecie i po prostu musi on do nas przemówić.

Jaki telefon biznesowy warto kupić?

Tak jak wspomniałem wcześniej zależy od tego czego od nowego urządzenia oczekujesz. Ja zdecydowałem się ponad rok temu na Honora 8, czyli tak naprawdę Huawei P9, tylko z większą ilością pamięci RAM oraz bez nakładki Leica w aparacie, choć nie uważam aby zdjęcia nocą były słabsze w moim telefonie. Osobiście polecam telefony właśnie od Huawei, czyli również Honory, które są ich nieco tańszym, ale na pewno nie gorszym odpowiednikiem, z których korzysta niemal cała moja rodzina. Konkretny model zależy od indywidualnych preferencji oraz oferty, która w danym momencie jest na rynku, a rynek telefonów jest bardzo dynamiczny. Oczywiście polecając firmę telefonów, z których sam korzystam nie odrzucam innych producentów, tym bardziej, że Samsung czy LG, które miałem wcześniej, też zawsze spełniały moje oczekiwania, a wybierając sprzęt warto kierować konkretnymi parametrami, cechami i potwierdzającymi te cechy testami.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here