Jakie formy płatności wybierają najczęściej klienci sklepów e-commerce?

0
972

Zakupy w sieci są wygodne, szybkie oraz dostępne zawsze i wszędzie. Coraz więcej klientów decyduje się więc skorzystać z usług e-handlowców. Warto wiedzieć, jakie są popularne formy płatności w sektorze e-commerce.

BLIK

Polski system jest jednym z modułów najczęściej wybieranych przez klientów sklepów internetowych. Umożliwia on użytkownikom smartfonów finalizację procesów zakupowych z użyciem specjalnego, sześciocyfrowego kodu. Usługa udostępniana jest przez wiele banków. Transakcja dokonuje się pomiędzy klientem, posiadającym aktywną aplikację jednostki finansowej, a sklepem, obsługiwanym przez agenta rozliczeniowego. Płatności online z wykorzystaniem systemu BLIK są niezwykle szybkie – zajmują jedynie kilkadziesiąt sekund. Mechanizm indentyfikacyjny opiera się na jednorazowym kodzie, składającym się z sześciu cyfr. Dane przelewu generowane są automatycznie. Klient musi jedynie zalogować się do swojej aplikacji bankowej i wprowadzić kod w celu autoryzacji transakcji. Dodatkowa opcja dla to BLIK 0. W ramach systemu kod identyfikacyjny generowany jest na platformie e-sklepu w ostatnim etapie procesu zakupowego. Potwierdzenie płatności następuje w momencie, w którym klient zatwierdzi transakcję w aplikacji bankowej.

One click payment

Płatności jednym kliknięciem umożliwiają zakup produktu w sklepie internetowym bez konieczności zakładania konta na platformie operatora. Realizacja transakcji nie trwa dłużej niż 0,5 sekundy. Udostępniając usługę klientom e-sklepu, nie trzeba mieć certyfikatu PCI. System wybierany jest przez przedsiębiorców jako sposób na budowanie trwałych relacji z lojalnymi konsumentami. Przydaje się on tym e-sklepom, których klienci robią nieregularne zakupy o zróżnicowanej wartości. One click payment to skuteczne narzędzie, niwelujące problem porzucanych koszyków. W przypadku integracji z systemem wymagany jest tylko kwestionariusz SAQ. Interfejs systemu można w dowolny sposób modyfikować.

One click payment oraz BLIK to jedne z najczęściej wybieranych form płatności online. Dużą popularnością cieszą się również Apple Pay oraz Google Pay. Szybkie płatności online to sprawdzona droga do sukcesu w sektorze e-commerce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here