Jakie produkty warto sprowadzać z Chin?

0
3200

Wiele osób zainteresowanych importem towarów do Polski zadaje sobie pytanie, co opłaca się sprowadzać z Chin. Jest wiele rzeczy, które transportowane są z Azji do Europy ze względu na swoją niską cenę. Choć często mówi się, że produkty z Chin są gorszej jakości, nie jest to prawdą. Ich niska cena wynika z użycia podczas produkcji tańszych zamienników.

Kiedy już podejmiesz decyzję, że chcesz importować towary z Chin, musisz szczegółowo i skrupulatnie zbadać rynek oraz jego zapotrzebowanie i dowiedzieć się, jakie produkty sprowadza się z Azji. Dzięki temu z łatwością określisz, na czym można zarobić najwięcej i jaki biznes opłaca się najlepiej. Poznaj najpopularniejsze produkty sprowadzane do Polski.

Najpopularniejsze towary – import zabawek i elektroniki z Chin

Różnorodne gadżety, zabawki i elektronika to produkty, które najchętniej sprowadza się z Chin do Polski. Są to przede wszystkim smartfony, słuchawki, głośniki Bluetooth, opaski i zegarki monitorujące aktywność, kamery sportowe, ale nie tylko. Wśród nich znajdują się także niewielkie akcesoria, takie jak zasilacze, ładowarki i inne kabelki. Najczęściej importowane produkty to również soniczne szczoteczki do zębów, roboty odkurzające oraz urządzenia wykorzystujące technologię smart home.

Czy jest coś jeszcze, co opłaca się sprowadzać z Chin? Oczywiście! Kolejną kategorią najczęściej importowanych produktów jest odzież, a wraz z nią również obuwie i dodatki. W niezwykle przystępnych cenach możesz sprowadzić zwykłe T-shirty, jeansy czy tenisówki, które w polskich sklepach kosztują przynajmniej dwa razy tyle. Wśród dodatków króluje za to biżuteria, torebki oraz zegarki.

Następną grupą produktów chętnie sprowadzanych z Chin do Polski są akcesoria i dekoracje do wnętrz. Najbardziej opłaca się import ramek na zdjęcia, dekoracji ściennych, świec, obrazów itp. ozdób. Warto także wspomnieć o tym, że niezwykle popularny jest import zabawek z Chin. Gry, gadżety i akcesoria hobbystyczne dla dzieci to coś, co często sprowadzamy z Azji.

Poza tym warto wspomnieć krótko o pozostałych kategoriach, stanowiących duży odsetek importu do Polski. To m.in.: maszyny i narzędzia, materiały budowlane, wyroby metalurgiczne, sprzęty medyczne, produkty chemiczne, opakowania, wyroby gumowe i skórzane, pojazdy i części motoryzacyjne, sprzęty ogrodnicze, produkty dla zwierząt oraz żywność.

Import z Chin – najważniejsze informacje

Import z Chin zwłaszcza na początku może stworzyć pewne problemy. Chodzi przede wszystkim o bariery komunikacyjne. Warto znać podstawy chińskiego, ponieważ duża część Chińczyków woli porozumiewać się w swoim ojczystym języku, przez co możemy narazić się na pewne niejasności. Co więcej, miedzy Polakami a Chińczykami są ogromne różnice kulturowe, które może rozpoznać jedynie ktoś, kto miał wcześniej kontakt z obiema nacjami. Podczas interesów międzynarodowych nie ma miejsca na nieścisłości i niedoprecyzowania, dlatego import towarów z Chin warto powierzyć specjalistom. Możesz im zlecić załatwienie wszelkich spraw formalnych i co najważniejsze – uchronisz się przed współpracą z nieuczciwymi sprzedawcami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here