Kompleksowa księgowość dla firm, czyli finanse, kadry, doradztwo

0
585

Kompleksowa obsługa rachunkowa podmiotów gospodarczych przez firmę outsourcingową to gwarancja rzetelnie prowadzonej księgowości. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących przedsiębiorców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, jak i dla dużych firm ze skomplikowaną i rozbudowaną dokumentacją rachunkową.

Kompleksowa obsługa rachunkowa podmiotów gospodarczych przez firmę outsourcingową to gwarancja rzetelnie prowadzonej księgowości. Jest to doskonałe rozwiązanie zarówno dla początkujących przedsiębiorców, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w biznesie, jak i dla dużych firm ze skomplikowaną i rozbudowaną dokumentacją rachunkową.

Do kogo skierowana jest oferta usług księgowych dla firm

Usługi księgowe dla firm skierowane są do przedsiębiorców na każdym etapie prowadzenia firmy. Obowiązujące prawo wymusza na przedsiębiorcach odprowadzanie podatku do Urzędu Skarbowego i składek do Zakładu Ubezpieczeń Skarbowych. Kompleksowa księgowość dla firm to odciążenie właściciela firmy i przekazanie profesjonalistom kluczowych obowiązków z zakresu prawa pracy, prawa podatkowego, ubezpieczenia społecznego, polityki kadrowej. Z oferty mogą skorzystać:

 • osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
 • fundacje i stowarzyszenia,
 • spółki cywilne, spółki prawa handlowego i inne podmiot zobowiązane do prowadzenia ewidencji księgowej.

Księgowość dla firm

Można oczywiście samodzielnie prowadzić dokumentację rachunkową, ale ewentualne niedociągnięcia i błędy powstałe w rozliczeniach z kontrahentami czy Urzędem Skarbowym często mają poważne konsekwencje i mogą zagrozić przyszłości biznesu.

Zewnętrzna księgowość dla firm to przede wszystkim bezpieczeństwo, którego gwarantem są Licencja Ministra Finansów, Certyfikaty Centrum Informacji Księgowej i ubezpieczenie OC na prowadzoną działalność. Profesjonalne biuro rachunkowe zatrudnia wykwalifikowanych, doświadczonych księgowych z wieloletnim stażem, ale również współpracuje z prawnikami, ekspertami podatkowymi czy doradcami w kwestiach dotacji unijnych. Przedsiębiorcy zlecający prowadzenie rachunkowości firmie księgowej mogą liczyć na pomoc dotyczącą między innymi:

 • księgowania dokumentów sprzedażowych i zakupowych,
 • prowadzenia ksiąg rachunkowych,
 • analizowania ryzyk finansowych,
 • tworzenia strategii biznesu,
 • optymalizacji biznesu,
 • doradztwa podatkowego i unijnego,
 • reprezentacji przed urzędami administracyjnymi i skarbowymi,
 • rozliczenia podatku dochodowego,
 • prowadzenia obowiązkowej ewidencji środków trwałych firmy,
 • prowadzenia dokumentacji kadrowej i płacowej,
 • sporządzania e-sprawozdań finansowych,
 • rozliczenia podatku VAT.

Oszczędność czasu i korzyści finansowe

W myśl zasady „czas to pieniądz” – usługi księgowe dla firm zlecone firmie outsourcingowej to duża oszczędność czasu. Prowadząc własną firmę, przedsiębiorca boryka się z organizowaniem bieżących spraw takich jak dostawy, zbyt, kontakty z kontrahentami i klientami, dbanie o marketing i rozwój firmy. Śledzenie notorycznie zmieniających się przepisów, dopilnowanie i rozliczenie dokumentacji księgowej i przekazanie jej do urzędów, kontroling finansowy, zgłębianie i analizowanie raportów finansowych i budżetu przedsiębiorstwa — to dodatkowe godziny cennego czasu spędzone za biurkiem. Skorzystanie z oferty biura rachunkowego prowadzącego księgowość dla firm to duże ułatwienie dla każdego przedsiębiorcy. Zaoszczędzony czas może przeznaczyć na pracę nad rozwojem firmy, odpoczynek czy spędzenie czasu z rodziną.

Samodzielne prowadzenie księgowości lub zatrudnienie księgowego wiąże się z kosztami. Należy wyposażyć stanowisko pracy, zakupić odpowiedni sprzęt, oprogramowanie i narzędzia wspierające pracę księgowego. Trzeba liczyć się także z ewentualnością urlopów i zwolnień lekarskich, a wszelkie deklaracje muszą wpływać do stosownych urzędów w terminie.

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, korzystniej jest zlecić prowadzenie spraw podatkowych firmie księgowej. Profesjonalne biuro rachunkowe to również znaczna wygoda prowadzenia spraw księgowych – większość działań odbywa się dzięki elektronicznemu obiegowi dokumentów, więc bezpośredni kontakt przedsiębiorcy lub jego przedstawicieli z pracownikami biura rachunkowego ograniczony jest do minimum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here