Komputery firmowe – nowy laptop czy laptop poleasingowy?

0
1108

Ciężko wyobrazić sobie współczesną firmę, na której wyposażeniu nie ma komputera. Elektronika tego typu stała się niezbędna do prowadzenia prężnie działającego biznesu. Notebooki są także podstawą wyposażenia każdego firmowego biura, a coraz więcej pracowników nie jest w stanie wykonywać swoich obowiązków bez sprawnego laptopa. Wśród firmowych notebooków wyróżniamy komputery pochodzenia poleasingowego oraz nieużywane jednostki ze sklepu z elektroniką. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne?

Notebooki poleasingowe, czyli cena idąca w parze z jakością

Poleasingowa sprzedaż laptopów cieszy się ostatnimi czasy rosnącą popularnością nie tylko wśród prywatnych użytkowników, ale także u przedsiębiorców. Notebooki poleasingowe to oszczędnościowa wersja wyposażenia swojej firmy w komputery klasy biznesowej. Ich główną zaletą jest bardzo atrakcyjna cena. Za używane laptopy z bardzo wydajnymi podzespołami zapłacimy kilkukrotnie mniej niż za nieużywane urządzenie podobnej klasy w sklepie z elektroniką. Średnia wartość poleasingowego notebooka pracującego na procesorze Intel Core i5, dysku SSD oraz przynajmniej 8 GB wbudowanej pamięci RAM oscyluje w okolicach 1500 zł. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest gwarancja. Większośc renomowanych dealerów poleasingowych urządzeń podczas sprzedaży oferuje klientowi kilkumiesięczną gwarancję rozruchową. W trakcie jej trwania możemy dokładnie przetestować zakupione urządzenie, a w razie problemów – bezpłatnie zwrócić je w sklepie.

Jedyną wadą tego typu sprzedaży jest wiek komputera. W zdecydowanej większości poleasingowe notebooki mają za sobą okres dwuletniego stażu w mniejszych bądź większych przedsiębiorstwach. Sprzedawcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego poleasingowe laptopy poddawane są bardzo szczegółowym sprawdzianom. Ofertę renomowanych i sprawdzonych laptopów poleasingowych znajdziesz na https://rnew.pl/pl/categories/laptopy-1214553883.html.

W jakich przypadkach powinniśmy wybrać nowego laptopa?

Kupno nowego notebooka prosto z półki popularnego sklepu z elektroniką to dobre rozwiązanie dla przedsiębiorców, którym zależy na najnowszych i bardzo wydajnych podzespołach. Decydując się na taki ruch i wybierając komputery klasy biznesowej, mamy pewność, że nasz laptop będzie wyposażony w najnowocześniejsze podzespoły. W tego typu komputerach absolutną podstawą jest ultraszybki dysk SSD współpracujący z minimum 8 GB pamięci RAM. Nowoczesne nieużywane komputery biznesowe pracują także na niezawodnych procesorach. Coraz częściej spotykamy CPU Intel Core i7, jednak w dalszym ciągu niezwykle popularny jest jego poprzednik – dwurdzeniowy Core i5 ósmej generacji.

Niewątpliwą zaletą wyboru nieużywanego laptopa z marketu jest także gwarancja. Decydując się na taki zakup, mamy pewność, że przez najbliższe dwa lata wszelkie usterki, które nie zostały zakwalifikowane jako uszkodzenia mechaniczne, zostaną usunięte bezpłatnie przez serwis producenta. W większości renomowanych sklepów z elektroniką za dodatkową opłatą możemy wydłużyć okres gwarancyjny o kolejne 12 miesięcy.

Dlaczego nie warto wybierać nowego notebooka?

O ile w przypadku poleasingowych laptopów cena jest największą zaletą, tak w przypadku całkowicie nowych notebooków cena będzie największą wadą. Nieużywane komputery klasy biznesowej potrafią kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Dla większości nowo założonych firm jest to bardzo duży wydatek, a przecież zdarzają się wypadki, gdy przedsiębiorstwo potrzebuje kilka kolejnych stacji roboczych dla swoich pracowników. Kwestią sporną pozostaje także wycena biznesowych notebooków przez popularne elektromarkety. W większości przypadków cena nieużywanych urządzeń jest znacznie zawyżona.

Znajdziemy również przypadki, kiedy przedsiębiorcy nie poszukują laptopów biznesowych do swoich firm. Czy cena podstawowych notebooków w sklepach z elektroniką może wystraszyć potencjalnego nabywcę? Owszem! Bardzo często zdarza się, że komputery renomowanych marek zostały wyposażone w słabe podzespoły, a ich cena oscyluje w okolicach 1000 – 1500 zł. Posiadając taką gotówkę, jesteśmy w stanie kupić dwa komputery poleasingowe, które mogą się pochwalić lepszym procesorem oraz dyskiem SSD.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here