Kufle reklamowe dla restauracji – dlaczego warto postawić na kufle z logo!

0
573

Każdy lubi otrzymywać coś za darmo, jest to niezwykle miły gest, który nie musi jednak ograniczać się wyłącznie do bliskich osób. Firma dużo zyska na wręczaniu klientom gadżetów reklamowych, zostanie pozytywnie odebrana. Jest to świetny sposób na docenienie klientów, a ich zadowolenie przełoży się na lojalność do marki i zachęci do ponownego skorzystania z oferty. Można też liczyć na polecenie lokalu gastronomicznego przez osoby, które otrzymały kubki reklamowe z logo firmy. Ich zakup nie wiąże się z wysokimi kosztami, a stają się one mobilną formą reklamy, dzięki której można dotrzeć do szerszego grona odbiorców, wśród których znajdują się przecież potencjalni klienci.

Czy kufle reklamowe z logo to dobry wybór?

Dobra strategia marketingowa to podstawa. Najważniejsze jest to, aby była ona skuteczna, przy jej tworzeniu należy brać pod uwagę między innymi potrzeby, preferencje i oczekiwania grupy docelowej, czyli potencjalnych klientów. W przypadku firmy gastronomicznej nie wystarczy smaczne jedzenie i profesjonalna obsługa. Konkurencja na rynku jest ogromna, dlatego trzeba jakoś się przez nią przebić ze swoją ofertą. Niezwykle pomocne będą gadżety reklamowe typu kufle, na których znajdzie się oczywiście logo firmy. Jest to przykład praktycznego upominku o szerokim zastosowaniu. Będzie on używany na co dzień, dzięki czemu widniejące na nim logo utrwali się w pamięci. Za każdym razem, gdy ktoś spojrzy na taki kufel reklamowy, to od razu mu się przypomni, od kogo go otrzymał. Pozytywne skojarzenia z marką to klucz do sukcesu, o czym powinien pamiętać każdy przedsiębiorca. Ponadto pozostali domownicy i goście również będą zaznajomieni z marką, wystarczy że kufel reklamowy znajdzie się w zasięgu ich wzroku. Okazji do napicia się piwa nie brakuje, a najlepiej smakuje właśnie prosto z kufla.

Kufle reklamowe do restauracji świetnie sprawdzają się do podawania w nich trunków klientom, ale warto też zdecydować się na ich wręczanie w prezencie. Jest to zdecydowanie korzystniejsze dla przedsiębiorstwa, bo zabrany do domu kufel, używany z przyjaciółmi i innymi osobami, stanie się mobilną formą reklamy. Nie będzie wobec tego trzeba ponosić dodatkowych kosztów, bo dotrze się z ofertą do szerokiego grona odbiorców. Słabej jakości gadżet reklamowy przyniesie oczywiście efekt odwrotny do zamierzonego. Upominek ma być atrakcyjny, dobrej jakości, funkcjonalny. Smycz czy długopis to powszechne gadżety, ale w przypadku lokalu gastronomicznego będzie to kiepski pomysł. Jeśli firma nie chce być kojarzona z kiczowatością, to należy zainwestować w upominki mające większą wartość dla obdarowanego.

Dlaczego warto zainwestować w kufle reklamowe dla restauracji?

Działania Public Relations są kluczową kwestią w przypadku każdego przedsiębiorstwa, a w pozytywnym odbiorze marki i zwiększeniu świadomości jej istnienia wśród potencjalnych klientów pomagają właśnie gadżety reklamowe. Istotne jest to, aby były one dopasowane do branży, specyfiki prowadzonego biznesu. Kufle reklamowe są wobec tego idealnym wyborem w przypadku lokalu gastronomicznego, w którym podaje się alkohol. Upominki ułatwiają zdobywanie opinii, a to z kolei przekłada się na wzrost zaufania do marki. Można wobec tego liczyć na wzrost sprzedaży usług i towarów. Firma ciesząca się renomą jest pozytywnie odbierana nie tylko przez klientów, ale też potencjalnych kontrahentów. Zwiększają się szanse na nawiązanie współpracy z innymi przedsiębiorstwami. Za pomocą gadżetów reklamowych można wzbudzić zainteresowanie wśród nowych klientów. Zakup większej ilości upominków nie wiąże się z wysokimi kosztami dla firmy, na zwrot z inwestycji nie będzie trzeba długo czekać. Warto wobec tego zainwestować w gadżety przypominające odbiorcom o istnieniu marki. Dobrze dopasowany i starannie wykonany gadżet reklamowy pozwoli zbudować w świadomości klientów czy kontrahentów profesjonalny i spójny wizerunek firmy.

Podsumowując, największymi zaletami kufli reklamowych są:
• Budowanie pozytywnego wizerunku,
• Większa świadomość marki,
• Wzrost prestiżu firmy,
• Polepszenie relacji z klientami,
• Klient staje się mobilną reklamą firmy,
• Docenienie klienta i wzrost jego lojalności do marki,
• Stosunkowo niskie koszty,
• Relatywnie szybki zwrot z inwestycji.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kufla reklamowego?

Kufle reklamowe mogą mieć różną pojemność (300, 500 czy nawet 1000 ml). Można postawić na klasykę, ale zdecydowanie lepsze wrażenie robi ozdobny kufel, wzbogacony o ciekawe wzornictwo. Już samo logo kufla musi być dobrej jakości, trwałe i atrakcyjne. Najpopularniejsze są kufle wykonane ze szkła, które prezentują się bardzo elegancko, widać ich zawartość. Inną opcją będą kufle z ceramiki, które również świetnie sprawdzają się jako nośnik reklamy. Najbardziej praktyczne są kufle wyposażone w uchwyt, co ułatwia ich używanie, szczególnie w przypadku dużych pojemności. Kufle ceramiczne są niezwykle trwałe, mogą posłużyć do promocji czy degustacji. Świetnie sprawdzą się również podczas targów branżowych. Przy ich wyborze trzeba mieć na uwadze technikę znakowania. W przypadku nadruku bezpośredniego możliwe jest zastosowanie wyłącznie pełnych kolorów. Z kolei sublimacja pozwala na umieszczenie na kuflu zdjęcia. Jeśli chce się wygrawerować na jego powierzchni jakieś informacje, to należy zdecydować się na piaskowanie. Bardzo trwały nadruk gwarantuje kalka ceramiczna, jest to jedna z najlepszych technik znakowania kufli reklamowych. Przy projektowaniu nadruku trzeba mieć na uwadze czcionkę, rozdzielczość, grubość linii, formę grafiki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here