Main Data Center – najlepszy wybór dla Twojego biznesu!

0
1254
server room filled with with racks

W każdej firmie w pewnym momencie konieczna będzie decyzja dotycząca wyboru centrum danych, które zapewni, wolne od zakłóceń, działanie wszelkich serwisów IT. Misją Main Data Center jest umożliwienie bezproblemowego rozwoju Twojej firmy i zagwarantowanie profesjonalnych usług IT i rozwiązań w chmurze. Dzięki współpracy ze specjalistami, dla których praca to prawdziwa pasja, poczujesz pełen komfort dotyczący systemów informatycznych w Twojej firmie.

Data center a serwerownia

Czasami mylnie uważa się, że centrum danych to nic innego, jak serwerownia. Jest to klasyczny błąd, gdyż data center oznacza znacznie więcej! Serwerownią nazwiemy każde pomieszczenie, w którym umieszczone zostaną serwery. Natomiast, centrum danych, nie jest tylko miejscem, a złożonym procesem, powiązanym ze wszystkimi operacjami na danych. Dzięki odpowiednio zaprojektowanemu budynkowi, dogodnemu sprzętowi, ale przede wszystkim wyspecjalizowanej kadrze i dopracowanym procedurom, centrum danych zarządza, ochrania, przetwarza, przesyła lub kasuje dane firm, dla których pracuje. Co więcej, serwerownia w data center, jest  bardziej przyjazna dla środowiska niż w przypadkowe pomieszczenia. Main Data Center może się pochwalić Zielonym Certyfikatem LEED na poziomie Gold, co daje gwarancję optymalizacji wszelkich rozwiązań pod względem ekologii.

Czym charakteryzuje się oferta Main Data Center?

Centrum danych z Warszawy, Main, oferuje usługi wynajmu infrastruktury IT w chmurze prywatnej i prowadzi operacje nad zasobami IT klientów. Czego dokładnie możesz oczekiwać od Main?

Kolokacja

W związku z tym, że obsługa i dbanie o serwery przedsiębiorstwa wymaga czasu i wykwalifikowanych pracowników, komfortowym rozwiązaniem jest przekazanie ich pod opiekę do Main Data Center. Usługa kolokacji serwerów to gwarancja bezpieczeństwa dla Twoich serwerów, macierzy dyskowych czy routerów, a także mniejsze koszty, w porównaniu do budowy i utrzymania własnej serwerowni. Klient może u nas wybierać pośród trzech rodzajów kolokacji:

  • Kolokacja U
  • Kolokacja Rack
  • Kolokacja Privatebox

Relokacja

Świadczymy usługę relokacji serwerów, czyli ich odtworzenia w całkowicie nowej przestrzeni. Wysokie kwalifikacje naszych pracowników i ich doświadczenie zapewni szybką realizację procesu relokacji, dzięki odpowiedniemu logistycznemu rozplanowaniu procesu.

Migracja

Realizujemy również szereg zadań, które łączą się pod pojęciem migracji. Przeniesiemy, zaadoptujemy, uaktualnimy istniejące systemy, serwerownie lub całą infrastrukturę IT Twojej firmy do najnowszych standardów obowiązujących na rynku IT. Ponadto, w ramach migracji proponujemy: wirtualizację, migrację środowiska, danych, systemów, serwerów i wiele innych usług.

IaaS

Ekonomicznym rozwiązaniem dla Twojego biznesu jest natychmiastowa infrastruktura obliczeniowa, udostępniana i zarządzana za pośrednictwem Internetu – IaaS. Takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie wydatków i nakładów pracy, podczas nabywania własnych serwerów fizycznych, a dodatkowo, dzięki skalowaniu, daje możliwość płacenia tylko za rzeczywiste zużycie zasobów. Jednakże, kiedy korzystamy z IaaS, jesteśmy współużytkownikami wirtualnych urządzeń, co może skutkować zaburzeniom w ich pracy. Dlatego, aby uchronić Cię przed problemami, wkrótce uruchomimy MaaS.

MaaS

Infrastruktura Maas to systemy obliczeniowe, dzięki którym skorzystasz z kontenerów aplikacji, a także zapewnisz sobie maksymalną szybkość i najwyższą jakość obsługiwania aplikacji.

Zadowolenie Klientów naszym priorytetem!

Main Data Center gwarantuje indywidualne podejście do klienta i elastyczność. Wspieramy firmy 24 godziny na dobę i o każdej porze dnia i nocy. Sprawdź naszą ofertę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here