Na czym polega ochrona wizerunku online?

0
1003

Jak zadbać o wizerunek firmy w Internecie? W jaki sposób chronić prawa autorskie i usunąć pirackie treści, które zostały udostępnione online? Co zrobić, gdy pojawią się nielegalne wpisy na nasz temat? Podpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

  1. Ochrona wizerunku online – na czym polega działanie?
  2. Rozpowszechnianie wizerunku okiem prawnika
  3. Kto korzysta z ochrony wizerunku w Internecie?

Praktycznie każdy z nas przed zakupem danego produktu lub skorzystania z usługi, sprawdza opinie na ich temat. Podobnie jak kandydaci sprawdzają opinie o pracodawcy, jeszcze przed wysłaniem swojego CV. W obu przypadkach negatywne oceny sprawiają, że ostatecznie potencjalny klient czy pracownik nie decydują się na żadną interakcję. Jeśli zależy Ci na tym, aby usunąć nielegalne wpisy czy pirackie pliki, zapraszamy do lektury!

Ochrona wizerunku online – na czym polega działanie?

Jeśli chcesz w prosty sposób usunąć nielegalne wpisy na swój lub swojej firmy temat, koniecznie sprawdź usługę na stronie https://czyscimyinternet.pl/. Usługa ta obejmuje nie tylko doprowadzenie do usunięcia wpisów, ale i monitorowanie Internetu i wyszukiwanie nielegalnych treści oraz przedstawianie po zakończeniu działań pełnych raportów.

Współpraca ze wspomnianą firmą to doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy mają problem z zadbaniem o swoje prawa autorskie. Mowa tu nie tylko o artystach, muzykach, producentach czy pisarzach, ale także o wydawcach książek czy ebooków.

Jeśli zatem masz problem z pojawiającymi się obraźliwymi i wulgarnymi lub nieprawdziwymi wpisami na swój temat czy na temat Twojej firmy, koniecznie skorzystaj z pomocy specjalistów. Forma współpracy z fachowcem może obejmować zarówno doraźną akcję usunięcia nielegalnych treści, jak i długofalowe i stałe działanie, podczas którego specjalista monitoruje i na bieżąco reaguje na każdy negatywny wpis. Usuwanie danych z Internetu to gwarancja kompleksowej ochrony wizerunku. Takie działanie zapewnia także odpowiednią reputację w Internecie.

Rozpowszechnianie wizerunku okiem prawnika

Dlaczego warto skorzystać z pomocy odpowiednich osób? Ponieważ specjaliści najczęściej współpracują z prawnikami, którzy specjalizują się w ochronie dóbr osobistych, ochronie własności intelektualnej, a także w prawie prasowym czy ochronie danych osobowych. Dzięki temu każdy klient otrzymuje pełne wsparcie również w sytuacji, gdy wymagane jest podjęcie działań prawnych. Klient ma również możliwość skorzystania z audytu wizerunku w Internecie. To z kolei pozwala nie tylko ocenić, jak duża jest skala naruszeń wizerunku, ale także przygotować odpowiednie działania. Nie zwlekaj i już dziś skorzystaj z usługi!

Kto korzysta z ochrony wizerunku w Internecie?

Usługa, o której wspominaliśmy w pierwszej części artykułu, dedykowana jest właściwie dla każdego, kto jest zainteresowany tego typu działaniami. Najczęściej z usługi ochrony wizerunku online korzystają firmy, twórcy, producenci oraz dystrybutorzy muzyki, oprogramowania czy treści wideo, wydawcy książek, ebooków i audiobooków, a także osoby uprawnione do znaków towarowych oraz innych praw własności intelektualnej. Usługa ta skierowana jest także do osób prywatnych, które chcą zadbać o swój wizerunek online. Rozpowszechnianie wizerunku to coś, o czym na co dzień wiele osób nie myśli, jednak warto mieć świadomość tego, że jest to jedno z dóbr osobistych człowieka. Niestety, w dzisiejszych czasach bardzo często rozpowszechnienie wizerunku przebiega wbrew woli głównego zainteresowanego, co ma miejsce w mediach społecznościowych.

Warto więc sprawdzić podstawowe zasady rozpowszechniania wizerunku i zwrócić uwagę na otrzymanie zezwolenia osoby. Dzięki temu można uniknąć wielu problemów w kwestii ochrony wizerunku. Szczegółowe informacje regulują przepisy polskiego kodeksu cywilnego. Przy okazji warto poznać prawo autorskie, ponieważ jest często używane jeżeli chodzi o pojęcie wizerunku. Wiedzą o tym artyści, którzy często muszą walczyć o wypłaceniu odpowiedniej sumy pieniężnej dzięki ochronie wizerunku. W razie wątpliwości, czy wizerunek wykonano podczas takich wydarzeń jak publiczna impreza, gdzie udostępnienie wizerunku nie stanowi problemu, lepiej skontaktować się ze specjalistą, który określi, czy dobra osobiste zostały naruszone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here