Najlepsze biznesowe lokalizacje w Warszawie

0
2193

Warszawa to największy rynek biurowy w Polsce. Aż 60% zasobów nowoczesnej powierzchni tego typu znajduje się właśnie w stolicy. Mniejsze miasta i rynki regionalne rozwijają się dość dynamicznie, jednak większość przedsiębiorców zdecydowanie stawia na Warszawę.

Co oferuje stolica?

Warszawa wyróżnia się różnorodną ofertą biurową, handlową, a także rozrywkową. Gwarantuje też stały dopływ kadry pracowniczej oraz specjalistów z całego kraju oraz innych państw. Stolica oferuje kilka atrakcyjnych dzielnic biznesowych, które charakteryzują się wysokim tempem rozwoju. Dużym atutem jest również dobra infrastruktura, dostęp do gruntów i linii metra. Ponadto posiada szeroką ofertę kulturalną i hotelową.

Ochota wybierana przez międzynarodowe firmy

Atrakcyjność warszawskiej Ochoty wynika z bliskiego położenia Śródmieścia, z tego powodu cieszy się dużym zainteresowaniem inwestorów. Dzielnicę tę coraz częściej wybierają również międzynarodowe koncerny. Oferuje atrakcyjne kompleksy biurowe, których najwięcej mieści się wzdłuż Alei Jerozolimskich. Jak nietrudno się domyślić ceny najmu lokalu w takiej lokalizacji również sięgają niebotycznych sum.

Rozwiązaniem jest jednak wirtualny adres na biuro w Warszawie. To usługa, w ramach której za kilkadziesiąt złotych miesięcznie możesz otrzymać adres w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy, mimo, że pracujesz z zupełnie innego miejsca. Wirtualne biuro przy Al. Jerozolimskich to najlepsza szansa, by wyróżnić się na tle konkurencji i wzbudzić zaufanie potencjalnych klientów oraz kontrahentów.

Śródmieście i Mokotów zawsze popularne

Śródmieście już dominuje pod względem oferty biurowej w Warszawie, a kolejne inwestycje są nieustannie planowane. Większe firmy prawnicze, finansowe czy IT decydują się właśnie na tę lokalizację. Jest ona jest najbardziej reprezentacyjną częścią miasta i ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę i sieć komunikacyjną. Na Mokotowie lokują się z kolei firmy z branży kreatywnej. To miejsce, które ulega całkowitemu przeobrażeniu wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i przedsiębiorców. Do użytku oddawane są obiekty mieszkalne, a także ekskluzywne hotele.

Najdynamiczniej rozwija się Wola

Wola była kiedyś przemysłowym przedmieściem Warszawy. Obecnie stała się jednak atrakcyjnym obszarem inwestycyjnym i najdynamiczniej rozwijającą się lokalizacją biurową w całej Polsce. Przyczyniła się do tego obecność drugiej linii metra oraz niewielka odległość od centrum miasta. Z roku na rok powstają nowe biurowce, a kolejne inwestycje są już w planach. Stolicę wyróżnia niesamowity potencjał biznesowy, warto więc siedzibę swojej firmy ulokować właśnie tam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here