Najlepsze symulatory biznesu czyli gry dla przedsiębiorczych

0
5814

Gry na Xbox czy komputer mogą kojarzyć się tylko z prostą rozrywką. Jednak są wśród nich również takie, które uczą strategii i zarządzania własnym biznesem. Niektóre z nich są nawet wykorzystywane w szkołach ekonomicznych.

Grą, którą już od kilku lat wykorzystuje się w liceach w USA, jest SimCity. Pozornie zarządzanie miastem nie ma zbyt dużo wspólnego z prowadzeniem biznesu. W rzeczywistości jednak wymaga tych samych umiejętności. Nie da się rozwinąć miasta w grze bez umiejętności szybkiego liczenia, kojarzenia faktów i analizy danych. Gracz musi podejmować trafne decyzje i umieć przewidywać ich skutki. Szybko zaczyna się orientować, że wysypisko radioaktywnych opadów jednorazowo przynosi duże dochody, ale z czasem odstrasza mieszkańców, a szkoła biznesu jest droga, ale po latach zaprocentuje nowymi przedsiębiorstwami w mieście. Przy tym wszystkim wciąż trzeba kontrolować budżet i dbać, by dochody przewyższyły wydatki.

Najlepsze symulatory biznesu czyli gry dla przedsiębiorczych

Własne Zoo na Xbox-ie

SimCity to głównie gra komputerowa, ale na Xbox One i inne konsole można znaleźć podobne tytuły, jak Cities Skylines. Niezmienną popularnością cieszy się też już piąta część Tropico, gdzie gracz wciela się w prezydenta małej karaibskiej wyspy. Poza symulatorem ekonomicznym to też okazja do tego, by przekonać się, jak działa polityka.

Na Xbox i inne konsole można znaleźć również wiele gier symulujących prowadzenie przedsiębiorstw. Do wyboru są różne branże, począwszy od Railway Empire, które jest symulacją budowy kolei, a kończąc na Zoo Tycoon, w którym można zarządzać swoim własnym Zoo. Zobacz Xbox w zestawach z popularnymi grami, w tym symulacjami biznesu czy budowy, jak popularny Minecraft. W grze z prostych bloków można zbudować dowolny przedmiot. Minecraft wymaga kooperacji, bo jeden gracz nie będzie w stanie zbudować trwałej i bezpiecznej bazy.

Ilość gier polegających na symulacji rozmaitych biznesów dostępnych na Xbox może zadziwiać. Miłośnicy rolnictwa mogą zdecydować się na którąś z części Farming Simulator lub Pure Farming 2018. Z kolei budowlańcom może spodobać się Construction Simulator 2. Najbardziej uniwersalny będzie Job Simulator, pozwalający poczuć się jak typowy pracownik biura.

Własne Zoo na Xbox-ie

Prowadzenie restauracji i szpitala

Trzeba tu wspomnieć również o klasycznych grach komputerowych tego typu. W zeszłym roku pojawiła się druga część kultowego Theme Hospital, które pozwala na budowę własnego szpitala. Gracz musi dbać o zatrudnienie i zadowolenie pracowników, a także komfort pacjentów. Fani kulinariów wciągną się w obie części Restaurant Empire, gdzie można wcielić się w zarządcę biznesu i odpowiadać za każdy jego aspekt: od wypłacania premii kucharzom po kupowanie najlepszych składników. Inne gry tego typu, które warto wymienić, to symulacja prowadzenia wesołego miasteczka Rollercoaster Tycon czy Youtubers Life, który pozwala wcielić się w rolę Youtubera zarabiającego na swoim kanale video. Największy rozmach ma gra Capitalism II, która pozwala wybrać dowolny biznes. Idealnie symuluje jego prowadzenie, więc warto zagrać przed rozpoczęciem działalności w życiu realnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here