Niszczarka do dokumentów – sprawdź dlaczego warto mieć ją w swoim biurze

0
1670
niszczarkadodokumentow-sprawdzdlaczegowartomiecjawswoimbiurze1

Zastanawiasz się nad tym, czy wyposażyć swoje biuro w niszczarkę do dokumentów, lecz potrzebujesz ostatecznego argumentu, który Cię do tego przekona? Przygotowaliśmy dla Ciebie aż 3 powody, dla których warto mieć w pracy taki sprzęt. Zobacz, czy zdołamy Cię przekonać!

Niszczarka dokumentów w służbie RODO

Od niedawna zewsząd atakują Cię komunikaty o RODO? Z pewnością wiesz zatem, że na mocy unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych nikt nie może przechowywać drażliwe dane drugiej osoby bez jej zgody. Jeśli z kolei udowodni się mu posiadanie takich danych i korzystanie z nich, czeka na niego surowa kara.

Pracując w biurze, z pewnością wiesz, jak uciążliwe jest pilnowanie przestrzegania tego rozporządzenia w biurze – po jego wejściu w życie tony dokumentów musiały zostać zniszczone i to w taki sposób, by nikt nie mógł z nich odczytać wrażliwych danych. Oczywiście niezastąpioną pomocą w tym zadaniu może być oczywiście niszczarka do papieru. Wystarczy tylko postawić na model z wyższą klasą tajności, a wszystkie ważne papiery zmienią się w drobne skrawki, z których nie sposób nic odczytać – wszystkie dane pozostaną zupełnie bezpieczne, a Ty unikniesz kary za ich niewłaściwe zabezpieczenie.

Kradzież danych

Wydaje Ci się, że kradzież danych osobowych to coś, czym parają się jedynie amerykańscy hakerzy i stalkerzy w filmach akcji? Nic bardziej mylnego! Przestępstwa dotyczące kradzieży tożsamości to branża, która rozwija się niezwykle szybko i to na całym świecie – również w Polsce. Każdego dnia wykradanych jest mnóstwo danych – niektóre przy użyciu sprytnych hakerów, inne przez szkodliwe oprogramowanie mallware, a jeszcze inne w tradycyjny sposób – poprzez dokumenty wyszperane z kosza na śmieci. Możesz tego uniknąć, dokładnie niszcząc każdy dokument, który zawiera drażliwe dane – najlepiej niszczarką biurową o wysokim stopniu tajności.

Czynnik konkurencji

Myślisz, że konkurencja szperająca po śmieciach w poszukiwaniu cennych informacji to bajka lub wymysł rodem z innej epoki? Jeśli w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze, konkurencyjna firma wypróbuje każdy sposób na choćby skrawek informacji o Twoich planach – a szpiegostwo przemysłowe to całkiem dochodowy biznes. Możesz więc z góry założyć, że samo wyrzucenie śmieci do kubła nie wystarczy, aby uchronić firmę przed przeciekiem – konkurent płaci bowiem słono za to, by położyć ręce na Twoich planach.

Jak więc zadbać o bezpieczeństwo firmowych dokumentów? Paradoksalnie pomoże Ci w tym ich zniszczenie. Decydując się na dokładne rozdrobnienie wszystkich elementów, które mogłyby choćby w najmniejszym stopniu zdradzić strategię działania Twojego biznesu, sprawiasz, że nikt niepowołany nie będzie miał do nich dostępu. Teraz możesz być spokojny i rozwijać go tak, jak chcesz – choć pod czujnym okiem konkurencji, która nic nie wie o Twoich planach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here