Nowe kanały dostaw i połączenie zamian w produkcji i systemach zamówień.

0
1623

Optymalizację zakupów najlepiej zrozumieć przez pokazanie schematów nowych działań oraz likwidację starych modeli zaopatrzenia. Usługi firm doradczych pozwolą na szybką adaptację firmy do potrzeb nowoczesnego rynku.

Kanały zbiorcze dostaw do wielu odbiorców

Globalizacja pozwala na zaspokajanie potrzeb wielu firm przez jednego dostawce. Dzięki pośrednictwu podmiotów zajmujących się poszukiwaniem dostawców mogą oni lepiej zaplanować harmonogram swojej produkcji. Dzięki temu oferują towar w niższej cenie i z dostawą w dowolne miejsce. Skrócenie łańcucha dostaw to kolejna cecha optymalizacji. W tym wypadku korzyści osiągane z wielkości produkcji przekładają się pośrednio na cenę produktu gotowego na półce sklepowej. W przypadku takiego planowania dostaw najwalniejsze jest odpowiednie określenie czasu kolejnych dostaw, aby unikną powstawania niedoborów materiałów i podzespołów podczas produkcji bieżącej. Często takie podmioty zaopatrujące firmy są częścią sieci, co ułatwia wykonywanie produkcji zgodnie z wymaganiami klienta.

Przygotowanie struktur firmy na optymalizacje dostaw

Klasyczna firma może nie być gotowa do wdrożenia optymalizacji dostaw. Zarówno działania konkretnych działów, jak i proces produkcji lub wytwarzania dóbr i usługi powinien być przygotowany na dostawy w określonym czasie. Proces zmian należy rozpocząć od przeanalizowania zapotrzebowania na materiały. Podmioty zewnętrzne oferują swoje usługi na platformach takich jak http://optibuy.com/. Doradcy wykonują audyt i wskazują miejsca wymagające ingerencji. Po zastosowaniu wskazówek raportu optymalizującego szybciej i sprawniej można zaplanować system dostaw i wyznaczyć, w którym momencie będzie potrzebna określona partia surowców do kontynuacji produkcji. Jeżeli firma podpisze umowę z podmiotem zewnętrznym, może on dodatkowo nadzorować proces zamówień i wybór kontrahentów. Działania takie wpisują się w nowe trendy firm mobilnych i elastyczne kształtowanie planów firmy w zależności od tendencji i koniunktury. Lepsza efektywność dostaw to wzrost przewagi konkurencyjnej na rynku.

Zalety krótkich kanałów dostaw i dopasowanej ilości zapasów

Otrzymując zamawiany towar w zaplanowanym terminie, można zrezygnować z posiadania magazynu przeznaczonego na przechowywanie materiałów i podzespołów. Mniejszy asortyment materiałów potrzebnych do produkcji zmniejsza również ryzyko powstawania przestojów. W tym wypadku zmniejszeniu ulegają koszty wydawane na obsługę produkcji. Pomieszczenia magazynowe można przeznaczyć na potrzeby produkcji i zwiększyć zakładana wydajność takich procesów. Również jakość stosowanych materiałów ulega poprawie, ponieważ nie są one długotrwale przechowywane oraz narażone na czynniki atmosferyczne i uszkodzenia mechaniczne. Dla dostawców takie planowane dostawy ułatwiają organizację produkcji i zapewnienie lepszej jakości oferowanego produktu.

Nowe działania w celu optymalizacji produkcji przekładają się na nowe modele firm działających na rynku. Poszukiwanie wsparcia przy optymalizacji dostaw jest podstawową cechą nowych firm działających na globalnym rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here