Nowoczesne hale magazynowe – przegląd

0
1543

Biznes logistyczny w Polsce rozwija się coraz prężniej – przybywają nowoczesne hale magazynowe w Łodzi czy Warszawie, nowe biurowce i hale produkcyjne. Budzą one zainteresowanie zarówno przedsiębiorców i najemców krajowych, jak i zagranicznych.

Ostatnie lata na rynku powierzchni magazynowych i biurowych można uznać za wyjątkowo udane. Pojawiło się wiele nowoczesnych obiektów, a kolejne inwestycje nadal są planowane – w krok w krok z podażą idzie zaś na nie popyt wśród inwestorów i przedsiębiorców krajowych oraz zagranicznych.

Trzeba odnotować liczne sukcesy w tej branży – zasoby magazynów podwoiły się i przekroczyły 16.75 mln mkw. Największe powierzchnie zwykle są najmowane przez najemców z branży e‑commerce. Poniżej kilka wybranych i wartych uwagi inwestycji – m.in. hale magazynowe w Łodzi oraz w Śląskiem, a także magazyny koło Warszawy.

Hala magazynowa w Łodzi

W Łodzi, w Olechowie, powstanie nowa hala logistyczno-magazynowa. Zajmie ją firma AQ Wiring Systems zajmująca się produkcją, projektowaniem i handlem podzespołów do urządzeń elektromechanicznych. Obiekt stanie na terenie kompleksu SEGRO Logistics Park Łódź przy ulicy Zakładowej 99, a jego powierzchnia wyniesie 12,2 tys. mkw.

Śląskie – hale magazynowe sprzedane za 15,2 mln euro

Trzy hale magazynowe będące elementem Śląskiego Centrum Logistycznego w Sosnowcu zostały sprzedane za 15,2 mln euro. Biuro Inwestycji Kapitałowych, deweloper powierzchni komercyjnych i zarazem ich dotychczasowy właściciel, rozpocznie kolejne inwestycje, m.in. pod Wrocławiem. Trzy hale w Śląskiem zakupił fundusz Exeter Property Group poprzez spółkę celową MIR Poland.

Panattoni – kompleks magazynowo-biurowy A2 Warsaw Park

Powierzchnia kompleksu to 102 500 mkw. Panattoni Europe realizuje tę inwestycję w pobliżu węzła Grodzisk Mazowiecki oraz autostrady A2. Zakończenie planowane jest na I kwartał 2020 roku. Lokalizacja jest strategiczna – tuż obok przebiega autostrada A2, ważny węzeł komunikacyjny dla krajowego i międzynarodowego ruchu, co więcej, prowadzi ona do Niemiec.

Rynek magazynowy w Polsce w bardzo dobrej kondycji

Rynek magazynowy w Polsce jest nadal w świetnej kondycji – w pierwszym kwartale roku odnotowano rekordowy poziom podaży a zarazem wyjątkowo niski poziom powierzchni niewynajętych. Nieustannie powstają nowe magazyny i hale produkcyjne w Łodzi, Warszawie, na Górnym Śląsku, ale także Wrocławiu, Katowicach itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here