Nowy Polski Ład to więcej pracy dla biur rachunkowych!

0
1271

Pomimo tego, że program Nowego Ładu zacznie wkraczać w nasze życie od stycznia przyszłego roku, to jednak biura rachunkowe i pracujący w nich księgowi czy też doradcy podatkowi na bieżąco śledzą przepisy, aby jak najlepiej wkroczyć w tę całą „rewolucję”. Co będzie wchodziło w skład obowiązków biur rachunkowych w ramach tego programu? Kilka informacji poniżej.

Biura rachunkowe kontra Nowy Ład

Przed biurami księgowymi jest to bardzo pracowita końcówka roku. Do stycznia pozostało niewiele czasu. A więc doradcy podatkowi i księgowi, żeby wkroczyć w Nowy Rok z wiedzą i nie być niczym zaskoczonym, powinni porządnie przestudiować wszelkie przepisy. Nowy Ład porusza sporo aspektów, między innymi tych podatkowych. Dlatego każdy pracownik biura księgowego Warszawa powinien mieć zawsze rękę na pulsie. Dlaczego to jest tak ważne? A to dlatego, że posiadając wiedzę odnośnie nowelizacji i nowych podatków będą oni w stanie szybko znaleźć najlepsze rozwiązania, co skutkowałoby pozyskaniem zaufanego grona klientów. Biura księgowe Warszawa nie mają tak naprawdę innego wyjścia. Jeśli chcą dalej funkcjonować, to muszą stawić czoła nowemu programowi. Co prawda jest to branża, w której przepisy zmieniają się regularnie i trzeba takowe przyswoić. Jednak program, jakim jest Nowy Polski Ład, jest bardzo obszerny i tych zmian jest naprawdę bardzo dużo. Dlatego to wiąże się z większą ilością pracy dla biur rachunkowych.

Czym będą zajmowały się biura księgowe w ramach programu?

Oczywiście obowiązki, które były wykonywane przez księgowych i doradców podatkowych, nadal będą przez nich wykonywane. Wprowadzenie nowego programu nieco zwiększy ilość tych obowiązków. Przede wszystkim biura księgowe będą oferowały doradztwo oraz rozwiązania, które wpłyną na optymalizację biznesu konkretnych osób. Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe informacje, to księgowi czy też doradcy podatkowi będą rozliczać podatki na nowych zasadach. Ze względu na to, że niektóre przedsiębiorstwa będą chciały przejść z jednoosobowej działalności gospodarczej na spółkę z o.o., to zwiększy się również sprzedaż spółek przez biura rachunkowe. To oczywiście jedne z wielu usług, które będą oferowane przez księgowych.

Jaki z tego wniosek?

Tak jak wspomniano już wyżej, Nowy Polski Ład zakłada nowe obowiązki na księgowych. Jest to oczywiście dla nich dodatkowa praca. Dlatego należy tutaj stwierdzić, że zapotrzebowanie na usługi księgowe od przyszłego roku wzrośnie i to w dużym tego słowa znaczeniu. Jak to mówią eksperci, będzie to prawdziwa rewolucja. Nowe rozliczenia podatkowe, w tym rozliczanie składki zdrowotnej, wzrost kwoty wolnej od podatku bądź też zwiększenie progu podatkowego w PIT to tylko niektóre z głównych założeń programu. Czasu jest coraz mniej. I teraz pytanie. Czy biznes będzie gotowy na wprowadzane zmiany? Czy księgowi, doradcy podatkowi, jak i również przedsiębiorcy zdążą wdrożyć nowe systemy? Tak naprawdę to wszystko okaże się z czasem. A Wy co o tym wszystkim sądzicie? Nowy Polski Ład to rewolucja?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here