Obsługa prawna firmy – dlaczego warto?

0
375

Niezależnie czy prowadzisz małe przedsiębiorstwo, czy firmę, która zatrudnia wielu pracowników, obsługa prawna to usługa, z której powinieneś skorzystać. Dlaczego? Co może obejmować obsługa prawna firmy i czemu służy? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Obsługa prawna firmy – czym jest?

Obsługa prawna firmy to wsparcie dla przedsiębiorców w sprawach z zakresu prawa. Ciągle zmieniające się przepisy i ich interpretacja sprawiają, że właściciele firm mogą gubić się w ich gąszczu. Z pomocą przychodzi wtedy prawnik, który jest na bieżąco ze zmianami, dodatkowo jego doświadczenie pozwala na sprawne rozwiązywanie czasem palących problemów.

Taka pomoc obejmuje dość szeroki zakres usług i może dotyczyć:

  • konsultacji i doradztwa dotyczących np. konstrukcji i zapisów w umowach,
  • sporządzania dokumentacji firmowej, opinii prawnych,
  • bieżącej reprezentacji w sądach, urzędach i innych organach państwowych,

W zależności od statusu firmy i potrzeb, może obejmować również obsługę spółek od podstaw, czyli od założenia, przez prowadzenie bieżącej dokumentacji, pośrednictwo przy zbywaniu i nabywaniu spółek i udziałów, czy też przeprowadzanie przekształceń fuzji i podziałów. (za https://kancelaria-pertek.pl).

Obsługa prawna firmy – dlaczego warto?

Jednym z kluczowych argumentów “za”, jest poczucie bezpieczeństwa. Możesz być pewien, że umowy, które podpisujesz, jak i te, które przekazujesz swoim klientom w odpowiednim zakresie chronią Twoje interesy. Wsparcie prawnika da Ci również pewność co do interpretacji przepisów, a zwłaszcza ich zmian.

Zatrudniając prawnika, oszczędzasz czas. Przedsiębiorcy, którzy nie delegują obsługi prawnej specjalistom, tracą czas na czytanie zawiłych aktów prawnych, często skomplikowanych zapisów. Nie są też do końca pewni swoich interpretacji. Wyspecjalizowany i doświadczony prawnik nie będzie miał problemu z interpretacją, a jeśli pojawią się wątpliwości, będzie wiedział, w jaki sposób je rozwiać.

Jeśli kancelaria oferuje Ci usługi regularnie, oszczędza również swój czas – nie potrzebuje go aż tak wiele na zapoznanie się ze stałymi sprawami, może też szybko zareagować, zwłaszcza w przypadku problemów zbliżonych do poprzednich.

Powierzenie obsługi prawnej firmy kancelarii, to również kompleksowe działanie na różnych płaszczyznach prawa, w tym prawa spółek handlowych, cywilnego, prawa pracy, administracyjnego, czy windykacji sądowej.

Współpraca firmy z kancelarią prawną pozwala, w razie pojawienia się problemów prawnych, n koncentrację na własnych obowiązkach, bez tracenia czasu i nerwów. To również w dłuższej perspektywie oszczędność pieniędzy, zwłaszcza, jeśli zdecydujesz się na stałą współpracę, np. “ryczałtową”, co jest dość powszechną praktyką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here