Odzież robocza dla pracowników – jak wybrać najlepszą?

0
1016

Jeśli rodzaj wykonywanego zajęcia naraża ubiór pracownika na uszkodzenie, to pracodawca musi zapewnić mu odzież do pracy. Tak samo jest w sytuacji narażenia ubrań na mocne zabrudzenie.

Zakup odzieży roboczej to spory wydatek. Wymaga się od niej wiele. To oznacza, że taki zakup powinien być przemyślany. Jest kilka cech, które trzeba uwzględnić, wybierając ubrania robocze dla firmy. Niektóre są oczywiste, ale są i takie, na które nie zawsze się zważa.

Najważniejsze cechy odzieży roboczej

Ubrania tego rodzaju powstają z dobrej jakości materiałów. O jakość dba się i przy ich szyciu. Jest to więc trwała odzież. Wybierając ją, przede wszystkim trzeba ustalić, jaki rodzaj ubrań jest niezbędny. Zależy to od konkretnej pracy i konkretnych warunków. Czasem mogą być potrzebne kamizelki odblaskowe, a czasem nie. W niektórych branżach będą potrzebne ubrania ocieplane, ale nie we wszystkich. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Każdy pracownik musi poinformować, jaki nosi. Zamawia się określoną ilość sztuk wybranej odzieży w określonym rozmiarze. Ubrania muszą być dopasowane ze względu na komfort pracy i na bezpieczeństwo. Odzież musi być:

  • odpowiednia do konkretnej pracy,
  • dostosowana do warunków,
  • w odpowiednim rozmiarze.

Co jeszcze ważne przy wyborze ubrań roboczych

Te podstawowe cechy ubrań do pracy to jeszcze nie wszystko. Nie chodzi o to, by wybrać dobrze, ale idealnie. Dlatego warto zwrócić uwagę na szczegóły. Niekiedy może być przydatne, by ubrania miały powłokę, która nada im odporność na wodę. Przydatna niekiedy bywa też większa ilość kieszeni. To dobre dla prac, przy których trzeba mieć przy sobie różne narzędzia. Kolejne kryterium wyboru to kwestie wizerunkowe firmy. Jeśli zamawia się np. polary robocze dla pracowników, to wszystkie powinny być w jednym kolorze. Ujednolicony ubiór sprawia, że firma odbierana jest jako profesjonalna. Ważny jest też wybór tego koloru. Powinien on pasować do działalności i robić dobre wrażenie. Jeśli firma ma swój charakterystyczny kolor, który służy jej do identyfikacji wizualnej, to w tym kolorze mogą być polary.

Z wybraniem najlepszej odzieży roboczej nie ma trudności. Konieczny jest tylko czas, by uwzględniając to wszystko, wybrać optymalnie. Ważne są zarówno kwestie praktyczne, jak i wizerunkowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here