Płać niższe podatki. Legalnie

0
1723

Jak założyć firmę w Anglii? Odpowiedzi na to pytanie szuka niejeden ambitny potencjalny przedsiębiorca. Szczególnie jest to ważne w dobie Brexitu. Czy zakładanie firmy w Wielkiej Brytanii w ogóle się opłaca? I jak uchronić się przed wysokimi podatkami? Jak uchronić się przed podatkami, jednocześnie nie rezygnując z legalnej działalności? Jak zabezpieczyć swój majątek? Po odpowiedzi na te pytania warto zwrócić się do kancelarii prawnej SEMPERPARATUS.

Założenie spółki LTD – dlaczego się opłaca?

Wiele osób decyduje się (pomimo Brexitu) na rejestrację spółki LTD w Wielkiej Brytanii. W dodatku osoby te uważają taki typ działalności gospodarczej za niebywale korzystny.

Rzeczywiście, założenie spółki LTD jest korzystne, bo:

  • generuje zwolnienie z opodatkowania VAT – ale tylko wówczas, jeśli prowadzicie firmę poza granicami UK i poza granicami Unii Europejskiej. Czyli opłaca się Wam bardzo pracować jako freelancer poza granicami Wielkiej Brytanii.

  • taka firma jest łatwa do prowadzenia, wiąże się z minimum formalności.

  • oszczędza koszty prowadzenia działalności gospodarczej.

  • łatwiej jest się rozliczać pod kątem podatków.

  • daje możliwość uzyskania dotacji i ulg

Legalna ochrona podatkowa

Ale to nie jedyna dobra wiadomość. Możecie płacić jeszcze mniej podatków! Jak to możliwe?

Wystarczy zwrócić się o pomoc do kancelarii SEMPERPARATUS, której zakresem działań jest między innymi ochrona podatkowa. Pracownicy kancelarii pomagając jeszcze lepiej zoptymalizować firmę pod kątem podatków. Pomagają uchronić się przed zakusami biurokracji i nieuczciwych działań urzędników (szczególnie w epoce Brexitu).

Pamiętajcie jednak, że optymalizacja podatkowa nie ma nic wspólnego z uchylaniem się od płacenia podatku, gdyż uchylanie się od podatków jest działaniem nielegalnym. Optymalizacja podatkowa czyli ochrona podatkowa jest w pełni legalna i polega na wykorzystaniu możliwości prawnych w celu płacenia jak najniższych podatków. Ale żeby mieć pewność, że Wasze działania są w 100% zgodne z prawem, dobrze jest poradzić się profesjonalistów. Taką rolę spełnia kancelaria SEMPERPARATUS

Ciekawostką jest to, że jeszcze do niedawna za wyjątkowo sprytne pod względem ochrony podatkowej uważano zakładanie firmy w tzw. rajach podatkowych. Dzisiaj takie działania są uznawane za anachroniczne, ponieważ od czasu paktu OECD pieniądze firmy nie są już anonimowe.

Pomoc księgowa i nie tylko

Kancelaria SEMPERPARATUS oferuje ponadto:

  • pomoc w założeniu firmy w UK – jest bowiem wielu ludzi, którzy zadają sobie to pytanie: jak założyć firmę w Anglii. Kancelaria pomaga wypełnić formularze, zarejestrować firmę w Wielkiej Brytanii oraz pomaga dopełnić wszelkich innych formalności.

  • zabezpieczenie majątku – zabezpieczenie przed tzw. machiną urzędniczą. Przed nieprawnymi działaniami urzędów. Przed działaniami komornika. Przed tzw. przepadkiem firmy na rzecz Skarbu Państwa.

  • podstawową pomoc prawną.

  • a także… dopasowanie najlepszego rozwiązania do aktualnego stanu prawnego oraz charakteru firmy. Czyli jak założyć firmę w Anglii i bardzo dobrze na tym wyjść.

  • pomoc księgową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here