Płatności kartą – dlaczego są tak popularne?

0
796

W połowie 2019 roku Polacy dysponowali już ponad 42 milionami kart płatniczych, a płatności kartą stale zyskują na popularności i liczba takich transakcji systematycznie rośnie. Jest to jednak uzasadniony trend, gdyż ta forma rozliczeń wiąże się z wieloma korzyściami. Dlaczego takie transakcje cieszą się tak dużą popularnością?

Duża swoboda korzystania z płatności kartą

Płatność kartą wiąże się z dużą wygodą jeśli chodzi o przeprowadzane transakcje, zarówno w sklepach, jak i punktach usługowych. Ten komfort jest coraz bardziej doceniany przez klientów, dlatego rozwiązania bezgotówkowe stale zyskują na popularności. Z tego względu znaczna liczba miejsc dysponuje już terminalami płatniczymi, dzięki czemu może akceptować taką formę płatności. W praktyce terminale płatnicze są opłacalne również z perspektywy samych sprzedawców, gdyż zwiększają liczbę klientów oraz obroty osiągane przez dane przedsiębiorstwo. Dla obu stron zastosowanie takiego rozwiązania bezgotówkowego wiąże się z przyspieszeniem całej transakcji. Klienci nie muszą się martwić o noszenie gotówki, a sprzedawcy o skrupulatne odliczanie reszty.

Same terminale płatnicze są dostępne w wersjach stacjonarnych oraz mobilnych, więc można je dopasować pod kątem prowadzonej działalności. Warianty mobilne są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy dojeżdżają do klientów lub podchodzą do nich, by odebrać płatność, choćby w restauracjach. Z kolei wersje stacjonarne doskonale sprawdzą się przy tradycyjnym stanowisku kasowym – więcej o terminalach płatniczych możesz przeczytać na https://www.eservice.pl/produkty-i-uslugi/akceptacja-kart-platniczych/terminale-platnicze-pos-stacjonarne/.

Płatność kartą – także przez Internet czy za granicą

Rozwiązania bezgotówkowe są również wygodne przy płatnościach dokonywanych przez Internet. Obecnie wielu klientów robi zakupy w sieci, a płatności kartą są wtedy niezwykle komfortowe, gdyż są rejestrowane w chwili dokonania transakcji, a nie z opóźnieniem, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowych przelewów.

W praktyce wystarczy zatem wpisanie numeru karty, jej daty ważności oraz kodu zabezpieczającego, a zamówienie jest przyjmowane do realizacji niemal od razu. Dodatkowo płatności kartą umożliwiają również korzystanie z rozwiązań bezgotówkowych za granicą, pod warunkiem, że bank oferuje możliwość płacenia w innej walucie. Z tego względu takie karty są bardzo popularne wśród osób, które często podróżują, gdyż nie muszą oni  przejmować się podejmowaniem  gotówki i wymienianiem jej w kantorze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here