Poradnik internetowego sprzedawcy – jak wystawić zestaw na Allegro?

0
1212

Portal aukcyjny Allegro nigdy nie byłby tak popularny, gdyby nie udostępniał swoim użytkownikom szerokiego zakresu narzędzi, z których mogą korzystać w celu uczynienia sprzedaży wydajniejszą i bardziej komfortową. Jednym z tych narzędzi jest wielowariantowość, pozwalająca na wpisywaniu wielu parametrów pod dany produkt, umożliwiając jego sprzedaż w kilku rodzajach. Jest to stosunkowo prosty mechanizm, który może zauważalnie przełożyć się na lepsze wyniki sprzedaży, dlatego warto z niego skorzystać. Warto podkreślić, że Allegro udostępnia go bez dodatkowych opłat, dzięki czemu wielowariantowość jest darmowym sposobem na usprawnienie sklepu!

Czym są parametry produktu – tworzenie wariantów

Mianem parametrów określa się nic innego, jak poszczególne cechy towaru, które na potrzeby oferty mogą ulegać ewentualnej zamianie. Doskonałym przykładem jest tutaj odzież, w przypadku której podstawowymi parametrami jest rozmiar oraz kolor. Wiele ofert Allegro robi użytek z wielowariantowości, wyodrębniając poszczególne odmiany tego samego produktu.

Łącząc z sobą jeden bądź dwa parametry, można uzyskać oferty, które obejmują ten sam produkt w wielu wariantach. Wykorzystując warianty, które zyskały już pewną popularność, można łatwo zaprezentować swoje ogłoszenia nowym odbiorcom.

Dlaczego warto korzystać z wielowariantowości?

Centrum Zniżek Allegro zapewnia sprzedawcom, którzy korzystają z wielowariantowości, bardzo ciekawe, warte uwagi zniżki. Obejmują one przede wszystkim zniżki na promowanie towarów na Allegro. Do bonusów uzyskanych ze wprowadzenie wielowariantowości do swojej oferty można zaliczyć także dostęp do nowych wskazówek sprzedażowych, dzięki którym ma się szansę uzyskać niezwykle pomocne informacje.

Warto zatem zrozumieć jak działa wielowariantowość oraz jak wystawić zestaw na Allegro. Jeśli zoptymalizuje się pod tym względem swoją ofertę, zawierając wiele wariantów wybranego artykułu w jednym miejscu, można zachować u siebie o wiele więcej klientów! Mechanizm jest w tym przypadku niezwykle prosty – jeśli dana osoba nie odszuka produktu w pełni zgodnego z własnymi preferencjami, istnieje duża szansa, że na nowo zacznie przeglądać zamieszczone w wybranej kategorii oferty, stawiając na jedno z ogłoszeń konkurencji. Konfiguracja wielowariantowości sprawia, że klient, który przegląda artykuły, będzie mógł szybko zapoznać się z szerszym zakresem oferowanych przez nasz sklep produktów, wybierając ten, który przypadł mu do gustu najbardziej.

Z uwagi na to, że oferty wielowariantowe nadal liczą się jako pojedyncza oferta, klienci z nich korzystający zwiększają statystyczną popularność sklepu. Opcja ta umożliwia sumowanie tej wartości ze wszystkich wariantów.

Jak wystawić zestaw na Allegro?

Rzecz jasna, aby móc skorzystać z tej opcji, należy najpierw wiedzieć jak wystawić zestaw na Allegro. Nie jest to nic trudnego – wystarczy zmienić ustawienia na panelu dostępnym na stronie głównej portalu. Z listy „Moje oferty” przejść należy do „Moja sprzedaż”, gdzie znajdziemy opcję „Wielowariantowość”. Stamtąd można wyszukać oferty, które chce się połączyć i dobrać do nich adekwatne parametry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here