Porady prawne w dziedzinie prawa spadkowego i podatkowego

0
1259
Porady prawne w dziedzinie prawa spadkowego i podatkowego

Otrzymując spadek wiele osób ogarnia zadowolenie z nowego zastrzyku środków finansowych lub wejścia w posiadanie nieruchomości. Jednak z procedurą przyjęcia spadku może wiązać się wiele kruczków prawnych mogących wywołać negatywne skutki i straty finansowe.

Dlatego warto skorzystać z porady prawnej przed podjęciem ostatecznej decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu spadku.

Porady prawne z dziedziny prawa spadkowego

Kancelaria prawna oferuje pełną gamę usług, związanych z dziedziczeniem. Już prawidłowo sporządzony testament pomóc uniknąć sporów i konfliktów między spadkobiercami, a także zmniejszyć wysokość opodatkowania, któremu może podlegać odziedziczony majątek. Jeśli doszło do konfliktu przy podziale spadku, adwokat pomoże bronić swoich praw nawet, jeśli dziedziczenie jest zapisane w testamencie.

Korzystając z usług kancelarii prawniczej można przeprowadzić konsultacje i zdecydować się na przygotowywanie testamentu, w tym wspólne testamenty małżonków. Osoby otrzymujące spadek mogą skorzystać z porady prawnej odnośnie miejsca uzyskania poświadczenia dziedziczenia, metod i terminów przyjęcia spadku, w sprawach dziedziczenia poszczególnych rodzajów nieruchomości.

Adwokat występujący z ramienia klienta – spadkobiercy będzie reprezentował go przed sądem, prowadził negocjacje w sporach między spadkobiercami. W kancelarii prawnej zostanie sprawdzona masa spadkowa pod kątem obciążenia ewentualnymi długami, które mogą przewyższać wysokość spadku. Również osoby pragnące ubiegać się o zachowek mogą skorzystać z porady prawnej i uzyskać informacje o możliwości jego uzyskania. Adwokat sporządzi stosowne pismo procesowe i złoży je w sądzie.

Porady prawne w dziedzinie prawa podatkowego

Z usług kancelarii prawnej mogą skorzystać zarówno osoby fizyczne jak i osoby prawne. Prawo podatkowe jest tak skomplikowaną dziedziną, że nie posiadając odpowiedniej wiedzy można narazić się na duże problemy w urzędzie skarbowym. Adwokat może udzielić porady prawnej w zakresie przepisów podatkowych odnośnie transakcji handlowych, w tym transakcji w dziedzinie budownictwa i nieruchomości. Ponadto dostępne jest doradztwo w zakresie opodatkowania osób prawnych i fizycznych. Ekspertyza prawna i przygotowanie prawnych wniosków z działań i decyzji organów podatkowych. Ponadto na życzenie klienta adwokat będzie reprezentował go w audytach podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here