Pozycjonowanie strony www, na czym polega SEO?

2
7069
Pozycjonowanie strony www, na czym polega SEO

Założyłeś stronę internetową i chcesz zagwarantować sobie dużą ilość „odwiedzin”? Chcesz rozpowszechnić swój produkt w sieci?

Oprócz rozsyłania reklamy znajomym, czy wrzucania strony na różne portale warto zadbać też o to, by osoby, do których nie jesteśmy w stanie dotrzeć tą drogą mogli stronę zobaczyć. Jak to zrobić?

SEO – sposób na zwiększenie popularności strony internetowej

Po wpisaniu hasła w wyszukiwarkę internetową dostajemy bardzo wiele odpowiedzi. Najczęściej jednak przeglądamy kilka stron, które wyświetliły się na górze listy. Z tego też powodu, by strona była często odwiedzana trzeba zadbać, by znalazła się jak najwyżej. Do tego celu wykorzystuje się pozycjonowanie, czyli optymalizację strony pod kątem przeglądarki internetowej.

Wykorzystuje się do tego zwykle dwie techniki:

  • używanie „fraz kluczowych”, czyli słów najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę przez użytkowników. W treści zawartej na stronie powinny być zawarte zwroty najbardziej charakterystyczne dla poruszanego tematu. Im więcej takich wyrażeń, tym lepiej. Przeglądarka internetowa wyświetla najpierw wyniki, które zawierają słowa podane podczas wyszukiwania, dlatego ich duże nagromadzenie zwiększa pozycję strony, a w konsekwencji jej popularność.Tworząc teksty na stronę internetową dobrze jest zatem używać sformułowań, którymi będą się kierować potencjalni odbiorcy jej treści
  • linkowanie, czyli dodawanie odnośników do innych stron internetowych. Jest to przydatne, na przykład, gdy strona zawiera dużo treści, na temat, na którym czytelnik niekoniecznie musi się znać. W takiej sytuacji, by nie rozciągać w nieskończoność jednego artykułu, skupiamy się na opisaniu tematu, a ewentualne słowa wymagające wyjaśnienia „linkujemy” – po kliknięciu na dane słowo czytelnik zostanie odesłany do strony zawierającej definicję. Linki mogą też odnosić nas do popularniejszych stron o podobnej tematyce. Dzięki takim powiązaniom odwiedzający jedną stronę mogą trafić na inną, mniej znaną.

Do czego najczęściej służy SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych wykorzystuje się zwykle w celach marketingowych. Nawet osoby prowadzące stronę, na której nie sprzedają swoich produktów mogą współpracować z handlarzami i dodawać w swojej treści reklamy produktów, czy linki do stron danej firmy.

Jest to główny, ale nie jedyny powód, dla którego zwiększamy popularność strony. Czasem ktoś chce zaistnieć w internecie z innych powodów.

Niezależnie od tego, po co to robimy, prowadząc stronę internetową warto pamiętać o technikach SEO.

2 KOMENTARZE

  1. seo bardzo pomogło rozkręcić moją firmę, nie miałem zamówień a teraz nie mogę się uporać z zamówieniami, zatrudniłem 2 nowych pracowników

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here