Pożyczki w firmach pożyczkowych — czym są i dlaczego warto?

0
1916

Pożyczki w firmach pożyczkowych przebojem wdarły się na polski rynek finansowy i stale zyskują popularności. Dzieje się tak między innymi dzięki niskim wymaganiom firm pożyczkowych czy szerokiej ofercie pożyczkowej — często bardzo korzystnej finansowo.

Wiele osób z powodzeniem korzysta z tego sposobu pożyczania pieniędzy jako dobrej alternatywy dla kredytów bankowych. Prywatne firmy pożyczkowe udzielające różnorodnych pożyczek mają wiele do zaoferowania — bardzo często dużo więcej niż same instytucje bankowe. Czym zatem są pożyczki w prywatnych firmach pożyczkowych? Jakie są ich plusy? Czy warto z nich korzystać? Odpowiedzi na wszystkie pytania, przydatne porady wskazówki i informacje prezentujemy poniżej.

Czym są pożyczki w firmie pożyczkowej?

Prywatne pożyczki pozabankowe to pożyczki udzielane przez pozabankowe firmy finansowe. Są one legalnie zarejestrowane na terenie Polski i podlegają nadzorowi finansowemu. Pożyczki takie udzielane są na podstawie prawa cywilnego, a nie bankowego jak ma to miejsce w przypadku kredytów gotówkowych.

Na rynku funkcjonuje kilkadziesiąt marek, które oferują zarówno pożyczki krótkoterminowe — tzw. chwilówki np. na 30 dni oraz takie, które oferują pożyczki na kilkanaście miesięcy czy kilka lat. Proces pożyczania w takich firmach pożyczkowych jest prosty i odbywa się całkowicie internetowo. Pożyczkę taką możemy wziąć, nie wstając z kanapy przy pomocy laptopa czy tabletu. Wystarczy zarejestrować się na stronie pożyczkodawcy, złożyć wniosek i odebrać pieniądze przelewem na konto po pozytywnej decyzji. Czas trwania brania pożyczki waha się od kilkunastu minut do ok. 1-2 dni roboczych. Zależy on od rodzaju pożyczki, od tego, czy mamy już założone konto w serwisie, czy szybkości działania poszczególnej firmy.

Proces składa się z założenia konta w systemie, weryfikacji tożsamości, złożenia wniosku i odbioru pieniędzy. Założenie konta jest równie proste co założenie poczty e-mail. Weryfikacja polega natomiast na przelaniu ze swojego prywatnego rachunku bankowego 1 zł na konto pożyczkodawcy. Upewniona firma, że to właśnie my staramy się o pożyczkę, umożliwia złożenie wniosku. Polega on na wypełnieniu danych osobowych, informacji o naszej sytuacji finansowej czy naszych zobowiązaniach i parametrach pożyczki np. sumie i ilości rat. Po złożeniu wniosku otrzymujemy odpowiedź e-mailem lub SMS-em i jeśli jest ona pozytywna, firma robi przelew nasze konto. Pożyczki spłacamy w dokładnie taki sam sposób- ratami miesięcznymi na konto pożyczkodawcy.

Korzyści pożyczek pozabankowych

Prywatne pożyczki pozabankowe mają wiele korzyści, z których klienci korzystają bardzo chętnie. Pierwsza z nich to niższe wymagania finansowe niż w przypadku kredytów bankowych. Aby otrzymać pożyczkę na sumę ok. 2-3 tysięcy złotych wystarczy w zupełności podstawowa pensja. W niektórych przypadkach pożyczki udzielane są osobom bez dużych zarobków lub takim, które mają małe zaległości w spłatach. Jest to jeden z największych plusów, który decyduje o popularności tego rozwiązania.

Tym, co wyróżnia pożyczki pozabankowe, są też liczne promocje. Bardzo często możemy spotkać oferty pierwszych pożyczek za darmo, gdzie zwracamy jedynie sumę pożyczki bez odsetek. Często oferta oprocentowania w takich firmach również jest nieco niższa niż w banku, dzięki czemu ogólny koszt kredytu również jest atrakcyjniejszy. Tym, co przyciąga klientów do prywatnych firm, jest również wygoda brania takich pożyczek. Aby je uzyskać, nie musimy osobiście stawiać się w siedzibie firmy czy składać wielu dokumentów. Zarówno złożenie wniosku czy weryfikacja poprzez przelew na konto bankowe odbywają się w ciągu jednego dnia roboczego, a już nazajutrz możemy cieszyć się środkami na naszym koncie bankowym.

Czy warto pożyczać w firmach pozabankowych?

Odpowiedź na to pytanie jest jak najbardziej twierdząca. Pożyczki pozabankowe udzielane przez firmy pożyczkowe stały się niezwykle popularne. Ma to swoją przyczynę w wielu korzyściach. Pożyczki takie są atrakcyjne finansowo, wygodne i szybkie co kusi wiele osób. Na rynku jest również bardzo duży wybór firm dzięki czemu możemy pożyczkodawcę dobrać do swoich preferencji i potrzeb.

Gdy chcemy pożyczyć pieniądze, warto porównać niektóre oferty z tymi bankowymi np. w porównywarkach kredytowych czy pożyczkowych i zastanowić się nad wyborem firmy pozabankowej. Takie działanie jest korzystne i bezpieczne, zwłaszcza jeśli nie pożyczamy dużych sum na długi okres czasu – choć firmy pożyczkowe również podlegają nadzorowi i muszą spełniać wymagania, aby móc prowadzić taką działalność. Wiele osób po wyborze nawet atrakcyjnej oferty np. w porównywarce nadal zastanawia się, czy skorzystać z takiej opcji.

Jeśli więc zatem zastanawiamy się nad skorzystaniem z prywatnych firm, warto np. przetestować ich usługi, biorąc małą, pierwszą oraz darmową pożyczkę i definitywnie ją spłacając. Da to pogląd na cały proces i pozwoli wyrobić sobie zdanie na temat pozabankowych firm pożyczkowych.

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Pytanie, gdzie najlepiej wziąć kredyt gotówkowy pada bardzo często, gdy decydujemy się skorzystać z pożyczkodawcy. Jest to kwestia bardzo ważna, gdyż z firmą taką związujemy się umową i pożyczamy od niej pieniądze. Obecnie na rynku nie powinniśmy spotkać nielegalnie działających firm lub takich,, które próbują wręcz w nieuczciwy sposób działać. Warto jednak kierować się kilkoma zasadami, które pozwolą wybrać rzetelną i uczciwą firmę.

Pierwsza z nich to wybór tylko legalnie działających firm na terenie Polski. Ich listę możemy znaleźć np. na stronie pzip.pl, czyli stronie Polskiego Związku Instytucji Pożyczkowych. Obecne tam marki są legalnie działającymi firmami, muszą spełniać konkretne wymogi i standardy oraz podlegają nadzorowi finansowemu. Strona ta zrzesza również firmy, co do których nie ma żadnych zarzutów czy wątpliwości. Jest to bardzo ważne, gdyż mamy dzięki temu informację, że dana firma prezentuje rzetelne podejście pożyczkowe.

Kolejną wskazówką jest przeczytanie opinii o konkretnych firmach pożyczkowych np. na forach czy portalach tematycznych. Zasięgnięcie porady znajomych również będzie korzystne. Warto również korzystać z usług największych i najbardziej znanych firm. Gwarantują one szybkie wsparcie doradcy, wiele kont do spłaty czy szybkie przelewy i czytelny serwis internetowy. Takie niuanse w znacznym stopniu wpływają na komfort współpracy z daną marką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here