Projekt biura wpływa na wydajność zespołu

0
918

Projektowanie biura to zagadnienie, któremu polscy przedsiębiorcy poświęcają coraz większą uwagę. Doceniają rolę ergonomicznej przestrzeni, stworzonej z myślą o efektywnym wykonywaniu obowiązków. Wielu zaskoczy zapewne, że współczesna aranżacja biura obejmuje także planowanie stref odpoczynku.

Strefa relaksu

Nie bez powodu temat projektowania biura rozpoczyna się od miejsca relaksu. W dobie silnej konkurencji sukces firmy zależy od wydajności jej zespołu. Pozornie na odpoczynek nie ma czasu w tym pędzie, w praktyce regularna regeneracja wzmacnia podwładnych, przekłada się na lepsze pomysły i większą koncentrację na pracy. Jak ma się do tego projektowanie biura? Otóż już na wstępnych etapach planowania, warto wyznaczyć przestrzeń do odpoczynku. Trudno jednoznacznie powiedzieć, jak ma wyglądać. Kluczowe będą tu predyspozycje samych zainteresowanych. Niektórzy podwładni lubią posłuchać muzyki czy obejrzeć telewizję, innym przyda się bieżnia do biegania czy miejsce wyciszenia. W miarę możliwości dobrze zadbać o różnorodność strefy relaksu.

Miejsce do pracy indywidualnej i zespołowej

Zrelaksowani pracownicy mogą się skupić na obowiązkach. Problem w tym, że charakter tych zadań bywa różny. Podobnie jak zdolności koncentracji poszczególnych osób. W ramach usługi określanej jako fit out profesjonalny wykonawca podejmuje się zaaranżowania przestrzeni, uwzględniającej odmienne potrzeby pracowników. Nawet na niewielkiej przestrzeni da się zorganizować kolorowe miejsca pracy twórczej, jak również pomieszczenia odizolowane od szumów utrudniających koncentrację. Z pozoru to zadanie trudne, zwłaszcza gdy ma się do dyspozycji niewielki lokal, a nie duży biurowiec. Jednak doświadczona firma jest w stanie zaadaptować każdą przestrzeń do potrzeb klienta. Przygotowywany przed realizacją projektu space plan bardzo ułatwia to zadanie. Pozwala podzielić powierzchnię, wyznaczyć miejsca do konkretnych zadań, a następnie dopasować narzędzia sprzyjające indywidualnemu wykonywaniu obowiązków przy jednoczesnym niezakłócaniu komunikacji pomiędzy członkami zespołu. Wszystkie te elementy wpływają na wyniki i biuro powinno ułatwiać te aspekty pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here