Promowanie Instagrama – co dzisiaj się liczy?

0
756

Instagram to platforma oparta na obrazie, w związku z czym zdjęcia odgrywają w tej materii naprawdę istotną rolę. Nie jest jednak prawdą, że popularne konto wiąże się z zakupem sprzętu fotograficznego z najwyższej półki. Wiele popularnych kont zyskało popularność, choć zdjęcia wykonywane są telefonem komórkowym i poddane są jedyne delikatnej edycji zdjęć.

Wypromowanie konta na Instagramie w obecnych czasach nie należy do łatwych zadań, choć i w tym przypadku potwierdza się reguła, że dla chcącego nic trudnego – zauważa ekspert z Polskielajki.pl.

Fotografie muszą być wizualnie i technicznie na wysokim poziomie, co w praktyce oznacza, że powinny być przemyślane. Bez względu na to, na czym skupia się nasz profil, powinniśmy zadbać o to, aby ogólna szata graficzna eksponowała najważniejsze elementy i żeby całość była w miarę spójna oraz estetyczna.

 

Każdy użytkownik z zewnątrz będzie nasze konto oceniał przede wszystkim na podstawie zamieszczanych zdjęć, bo to one skupiają całą uwagę w pierwszej kolejności i właśnie dlatego warto im poświęcić odrobinę czasu. Estetyka to jednak nie wszystko.

 

Jak szybko zdobyć lajki na Instagramie?

 

Każdemu, kto zakłada konto na Instagramie w celu zdobycia popularności, propagowania pewnych wartości lub po prostu w celu szeroko rozumianego marketingu, zależy na tym, aby konto szybko znalazło zainteresowanie innych użytkowników. Początki bywają trudne i z pewnością zrażające, ponieważ założenie konta nie jest absolutnie żadną gwarancją na to, że nagle zaleje nas fala zachwytu i popularność na niespotykaną skalę.

 

Wszystkie popularne konta przechodziły tę samą drogę i na ogół nie jest to droga usłana różami. Konto założone w celu zdobycia nowych klientów lub ogromnego zainteresowania należy potraktować jako inwestycję, dla której znajdziemy odpowiednią ilość czasu i zdobędziemy się na systematyczną pracę, budując własną markę i atrakcyjne miejsce w sieci, do którego z chęcią będzie się zaglądać. Kupno lajków to jedna z opcji, której warto przyjrzeć się z bliska, ponieważ może być fantastyczną trampoliną dla naszego jeszcze raczkującego konta. Statystyki Instagrama są jednoznaczne. Osoby z większą ilością lajków pod postami zdobywają większe zasięgi, a tym samym znacznie większe realne zainteresowanie, które może zaowocować w nadzwyczajny sposób.

 

Polskielajki.pl to strona, dzięki której z łatwością pozyskamy nieco rozgłosu pod własnymi postami, a także pokaźne grono osób obserwujących nasze konto. To dosyć łatwy sposób na „rozkręcenie” własnej przestrzeni w ogromnym serwisie, jakim jest Instagram. Z serwisu korzysta już ponad miliard użytkowników na całym świecie, dlatego warto rozważyć opcję kupna lajków, by móc faktycznie zaistnieć i zdobyć obserwujących, którzy swoją aktywnością na naszym koncie mogą przyczynić się tylko do ekspansji naszych zasięgów.

 

Aktywne konta mają znacznie większe zasięgi

 

Ze statystyk Instagrama wynika, że konta, które wykazują się naprawdę sporą aktywnością cieszą się znacznie większym zainteresowaniem, aniżeli te, które w zasadzie nie uczestniczą w „życiu” innych użytkowników.

 

Brak komentarzy, interakcji, lajkowania innych postów sprawiają, że nasze konto przegrywa w walce z algorytmami. Od pewnego czasu króluje tendencja „follow for follow”, co w praktyce oznacza, że dany użytkownik w danym momencie rozpoczyna obserwowanie innych kont, licząc oczywiście na odzew w postaci obserwowania jego konta. Rozpoczynając obserwowanie setek innych kont z pewnością spotkamy się z sukcesem w postaci rewanżu, choć cała nieuczciwość polega na tym, że po uzyskaniu dodatkowych followersów, użytkownik rezygnuje z obserwowania innych. Zyskuje wobec tego w krótkim czasie sporo obserwujących, choć sam nie zamierza przyczynić się do „popularności” innych. Instagram znalazł sposób na takie osoby. Zbanowane konta to jedna z metod, dlatego nie warto podążać taką drogą. Warto jednak uczestniczyć i być aktywnym na kontach, które faktycznie nas interesują.

 

Promowanie Instagrama a hasztagi

 

Oczywistym jest, że Instagram pełen jest treści, które z racji naszych skonkretyzowanych zainteresowań nie będą nam w żaden sposób potrzebne. Od tego jednak mamy hasztagi, aby wyszukiwać treści, które są nam bliskie.

 

Warto na własną rękę szukać użytkowników o podobnych zainteresowaniach i być może obserwować, jakie zabiegi są stosowane na ich kontach, zwłaszcza gdy cieszą się dużą popularnością. Stosowanie niektórych hasztagów może przyczynić się do tego, że nasz post zostanie opublikowany na stronie z ogromną ilością obserwujących. W serwisie pełno kont, które zajmują się promowaniem innych. Bez względu na to, czego dotyczy nasze konto, warto rozejrzeć się właśnie za takimi profilami i spróbować nawiązać współpracę. Na samym początku jednak warto jednak skupić się na małej inwestycji w postaci kupna lajków. Takie rozwiązanie jest rozwiązaniem szybkim i z pewnością spełniającym oczekiwania użytkowników nastawionych na spektakularny sukces.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here