Przekładki do segregatora

0
1284

Nikogo nie trzeba przekonywać jak ważna jest organizacja w biurze. Przekładki do segregatora i inne artykuły biurowe świetnie nadają się do zwiększenia ergonomiki i efektywności pracy. Aby w pełni wykorzystać zakładki indeksujące warto zastanowić się nad ich przeznaczeniem. W zależności od rodzaju akt, dokumentów czy indeksów praktyczne może okazać się zastosowanie odmiennych rodzajów przekładki do segregatorów. Zamieszczone poniżej przykłady dostępnych akcesoriów i ich wykorzystania z pewnością pomogą podjąć właściwą decyzję.

Rodzaje i zastosowanie przekładki do segregatorów

Zakładki do segregatora możemy podzielić na kilka sposobów. Jednym z nich jest materiał z jakiego został wykonany. Na rynku dostępne są m.in.:

  • przekładki kartonowe
  • zakładki plastikowe.

Oczywiście kartonowe przekładki są bardziej podatne na przerwanie, uszkodzenie czy zalanie. Z drugiej strony artykuły biurowe wykonane z kartonu często są sztywniejsze, dobrze prezentują się w towarzystwie papierowych dokumentów, a zarazem są bardziej ekologiczne.

Inną metodą podziału jest rozróżnienie z względu na sposób indeksacji. Niektórzy producenci nadrukowują na wypustkach informacje ułatwiające znalezienie posortowanych materiałów, a inni pozostawiają puste miejsce, pozwalając użytkownikom dowolnie opisać katalogi. W ten sposób łatwo stworzyć akta czy pliki poukładane w systemie:

  • alfabetycznym,
  • miesięcznym,
  • numerycznym,

a także opisowym, z wykorzystaniem gładkich registrów. Pozwalają one na stworzenie swoich opisów, a dzięki karcie informacyjnej łatwo stworzyć legendę do poszczególnych kolorów, cyfr czy znaków.

Jednorazowe czy wielokrotnego użytku

Papier, jakkolwiek świetnie nadaje się do recyklingu, przez firmy jest najczęściej używany jednokrotnie. Z przekładkami wcale jednak tak nie musi być. Wiele z nich posiada zmywalną powłokę, pozwalającą na wielokrotne wykorzystanie materiału. Rozwiązanie to jest wygodne dla osób, które jeszcze nie wypracowały systemu katalogowania. Znajdzie również zwolenników wśród osób, których praca polega na realizowaniu różniących się od siebie projektów. W wielu innych wypadkach, gra okaże się nie warta świeczki i niska cena produktu skłoni użytkowników do stosowania jednorazowych indeksów.

System barw przekładki do segregatora

Zastosowanie rozmaitych kolorów przekładek indeksujących okazuje się pomocne dla wszystkich wzrokowców. Poszczególne kategorie plików zyskują dzięki nim cechy indywidualne, pomagające szybciej znaleźć poszukiwane materiały. Z pozoru banalny pomysł nadania kartkom papieru odpowiednich, zróżnicowanych barw i właściwego kształtu, jest dowodem prawdziwości twierdzenia – „rzeczy istotne są zawsze proste”. Producent, który pierwszy wpadł na ten pomysł niewątpliwie przysłużył się światu.

Rozmiar ma znaczenie, ale…

Chociaż najbardziej popularnymi stały się klasyczne przekładki w formacie A4, przemysł papierniczy oferuje również inne rozwiązania. Dostępne są registry do wizytownika czy wąskie indeksy kartonowe. Większość pracodawców i pracowników biurowych ucieszy jednak fakt, że standaryzacja dosięgnęła też przedziałki. Perforacja rozmieszczona zostaje w taki sposób, aby arkusze pasowały do większości europejskich segregatorów.

Kup przekładki do segregatora na Renbis.pl

Wyróżnij się z tłumu

Duże firmy, z własnym key visual, może również zainteresować oferta personalizacji rozmiarów, kolorów czy wzorów. Ciekawą opcją są też przekładki do segregatora do wydrukowania, które pozwalają na umieszczenie dowolnej treści na całym arkuszu.

Podsumowując, decydującymi czynnikami podczas wyboru przekładek do indeksacji twoich danych osobowych, dokumentów, plików czy katalogów powinny być:

  • rodzaj indeksacji,
  • ilość przekładek w jednym segregatorze czy skoroszycie,
  • rodzaj materiału,
  • potrzebny format,
  • indywidualne potrzeby firmy.

W dobie konkurencji i otwartego rynku, nietrudno będzie znaleźć właściwe produkty w internecie. Przeglądając różne strony możesz odwiedzić również nasz sklep internetowy. Szukaj najlepszej opcji dla swojej firmy. Producent dostępnych tutaj produktów gwarantuje wysoką jakość, a niska cena netto przemawia do większości zadowolonych z naszych usług klientów. Liczymy, że dołączysz do tego grona.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here