Radzimy jak przejść na fakturowanie online. Czym jest e-faktoring?

0
970
Radzimy jak przejść na fakturowanie online. Czym jest e-faktoring

Większość rozwiązań finansowych, dotyczących kwestii rozliczania faktur małych i średnich przedsiębiorstw jest niedoskonałych i ogranicza ich rozwój. Wielkie firmy mają zdecydowanie lepszą „ściągalność” płatności faktur niż te najmniejsze, które w takich wypadkach mogą nawet skończyć na bankructwie. W takich wypadkach pomaga e-faktoring.

Czym jest e-faktoring?

Zjawisko e-faktoringu nie jest w Polsce szeroko znane. Małe firmy do tej pory są pomijane przy zmianach w prawie. Wszystko zaczyna się, gdy klient nie płaci od razu za faktury. Wówczas w płynności małych firm pojawia się dziura, którą należy jakoś zagospodarować. Do tej pory firmy korzystały głównie z drobnych kredytów czy pożyczek. Teraz sprawa jest dużo prostsza. Wystarczy skorzystać z pokrycia faktury na https://nfg.pl/, aby utrzymać płynność i funkcjonować normalnie.

Co daje zmiana fakturowania?

Zmiana fakturowania na system online przede wszystkim pozwala na utrzymanie się na powierzchni. Daje bowiem małym firmom źródło utrzymania. Jest to sposób na wypłatę pieniędzy z faktury wcześniej, zanim klient docelowy zapłaci rzeczoną kwotę. Gdy już to zrobi, kwota wraca do firmy pokrywającej faktury. Cały wniosek i wprowadzanie faktur odbywa się przez Internet, a pieniądze można znaleźć na swoim koncie już po 15 minutach.

Jak przejść na fakturowanie online?

Przejście na fakturowanie online nie jest wcale tak trudne. Wystarczy odwiedzić odpowiednią stronę, w tym wypadku https://nfg.pl/ i zarejestrować tam firmę. Po podaniu odpowiednich dokumentów i weryfikacji konta, można przejść do dalszej części działań. Przede wszystkim wybiera się daną fakturę i ją wprowadza do systemu. Firma opłaca do 100% wartości faktury po ustaleniu terminu spłaty zobowiązania przez klienta.

Dzięki e-faktoringowi płynność małych i średnich firm nie jest w niebezpieczeństwie, a odpowiednie wykorzystanie tego systemu pozwoli na rozwój firmy i lepsze inwestycje biznesowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here