Regały metalowe – jak wybrać odpowiednie regały?

0
3588

Duże możliwości zastosowania, a także szeroka oferta produktowa sprawia, że regały metalowe są bardzo przydatnym rozwiązaniem w wielu branżach oraz miejscach. Sprawdzą się w różnego rodzaju zakładach, magazynach, warsztatach, archiwach, garażach czy firmach. Jak wybrać odpowiednie regały? Na co zwrócić uwagę, kupując konkretny ich rodzaj? Dowiedz się z naszego artykułu.

  1. Dobre regały magazynowe – czyli jakie?
  2. Jak wybrać regał do magazynu?

Dobre regały magazynowe – czyli jakie?

Do głównych zalet regałów do magazynu należą przede wszystkim ich duża stabilność i wytrzymałość. W zależności od rodzaju, z powodzeniem mogą unieść nawet kilkaset kilogramów towaru. Cechuje je zazwyczaj prostota wykonania. Dobrej klasy regały powinny zostać wykonane z wytrzymałych, wysokogatunkowych materiałów. Dzięki temu zachowają one swą stabilność, trwałość i przede wszystkim funkcjonalność na długie lata. Ponadto dobrej klasy regały magazynowe powinny być również odporne na wilgoć, zmienne temperatury oraz uszkodzenia mechaniczne, które mogą spowodować np. poruszające się po magazynie widlaki albo paleciaki. Dobrze też, aby były łatwe w montażu oraz utrzymaniu czystości.

Jak wybrać regał do magazynu?

Decydując się na zakup regałów metalowych do hali, magazynu, garażu, warsztatu czy dowolnego innego pomieszczenia lub obiektu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim dobrze jest się upewnić, czy dany produkt spełnia wszystkie wskazane wyżej cechy określające regał jako produkt dobrej jakości. Należy więc zapytać o rodzaj tworzywa, z którego regał został wykonany, czy jest on zabezpieczony antykorozyjnie oraz odporny na niskie lub wysokie temperatury.

Istotną kwestią jest też dopasowanie odpowiedniego rodzaju regału do konkretnych potrzeb oraz pomieszczenia. Na rynku dostępnych jest kilka typów regałów, począwszy od standardowych modeli, poprzez wersje przeznaczone do współpracy z wózkami widłowymi, modele do przechowywania towarów długich i ponadwymiarowych, aż po profesjonalne, nowoczesne systemy regałowe. Ostatni rodzaj sprawdzi się najlepiej w dużych magazynach, hurtowniach lub centrach logistycznych. W przypadku mniejszych pomieszczeń, takich jak warsztaty, zakłady czy garaże, wystarczający zapewne będzie klasyczny regał metalowy. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jakie obciążenie ma on utrzymać oraz przede wszystkim jaki rodzaj ładunku będzie przechowywał. Ponadto dobrze jest też zainteresować się kwestią miejsca zajmowanego przez regały – trzeba pamiętać, aby wokół nich została wolna przestrzeń umożliwiająca dotarcie do półek oraz wygodne i szybkie ściąganie oraz położenie towarów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here