Prowadzenie własnego bloga, forum albo serwisu tematycznego może okazać się nie tylko wspaniałą przygodą, ale również okazją na zarobienie niezłych pieniędzy. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą dowiedzieć się w jaki sposób można zarabiać na swojej stronie albo jak można ją sprzedać, w momencie gdy zabraknie czasu i chęci na jej prowadzenie.
Zobacz wideo poradnik
Źródło: https://projektmarketing.pl/sprzedaz-strony-internetowej-z-ruchem-dla-agencji-seo/
Kiedy warto rozważyć sprzedaż strony www?
Jak wspomniano we wstępie sprzedaż strony internetowej jest idealnym wyborem dla tych osób, które nie mają czasu na jej prowadzenie. Jest to także doskonała propozycja dla osób, które się „wypaliły” i chcą po prostu zmienić branże. Niestety zaniedbane strony bardzo szybko tracą generowany ruch i pozycje w wyszukiwarkce Google, dlatego też ich ewentualne utrzymanie, może więcej kosztować od ewentualnych zarobków, które generują.
Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że warto jak najszybciej sprzedać swoje strony, kiedy to ich wartość jest największa. Bardzo wiele osób decyduje się na sprzedaż swojego elektronicznego biznesu równie w sytuacji, kiedy to potrzebują na szybko gotówki.
Jak sprzedać stronę www?
Osoby, które chcą sprzedać swoją stronę internetową w pierwszej kolejności powinny poszukać agencji SEO. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale to właśnie firmy pozycjonerskie zajmujące się marketingiem internetowym bardzo chętnie skupują strony www, aby rozbudować swoje zaplecze SEO pod skuteczne pozycjonowanie stron.
Warto również systematycznie odwiedzać giełdy domen, gdzie można nie tylko sprzedać, ale również kupić strony od innych użytkowników. Nie można zapominać również o internetowych portalach aukcyjnych i serwisach tematycznych z ogłoszeniami, dzięki którym można szybko i bez żadnych większych problemów pozbyć się swojej strony.
O czym należy pamiętać?
Przy sprzedaży swojej strony internetowej ogromną rolę odgrywają prawa autorskie, dlatego też kluczem do sukcesu jest spisanie stosownej umowy. Warto wspomnieć przede wszystkim o tym, że zgodnie z aktualnymi przepisami przedmiotem umowy kupna-sprzedaży może być nie tylko strona, ale również same prawa. Problemy mogą pojawić się również w sytuacji, kiedy to sprzedawana strona www (a dokładniej mówiąc domena) będzie zarejestrowana jako znak towarowy. Przy sporządzeniu odpowiedniej umowy można na szczęście rozwiązać wszystkie mniejsze i większe problemy.
Jak wycenić wartość strony?
Dla wielu osób sporym problemem może okazać się również to, aby samodzielnie wycenić swoje serwisy www. Na szczęście większość agencji SEO zapewnia darmowa wycenę, dzięki czemu będzie można zapoznać się z orientacyjnymi cenami. Przy ustalaniu ceny brana jest pod uwagę nie tylko aktualna szata graficzna, ale również to, czy strona jest w pełni responsywna i prawidłowo wyświetla się na wszystkich urządzeniach mobilnych.
Dla agencji SEO duże znaczenie ma także wiek samej domeny, ogólna tematyka serwisu oraz ruch na stronie. Agencje interaktywne korzystają z pomocy specjalnych narzędzi, dzięki którym są w stanie szybko ustalić na jakie słowa kluczowa nasza strona znajduje się na wysokich miejscach w wyszukiwarce Google. Dzięki takim danym można dokonać dość precyzyjnej wyceny. Bardzo dokładnie analizowane są przede wszystkim linki zewnętrzne prowadzone do strony.
Reaktywacja strony
Dla wielu użytkowników zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się reaktywacja strony, dlatego też warto dokładnie przemyśleć, czy jej sprzedaż będzie najlepszym wyjściem. Jeżeli nie mamy czasu na pisanie nowych tekstów, to można je zlecić zewnętrznym copywriterom. W Internecie dostępnych jest bardzo wiele rzetelnych serwisów, które zrzeszają copywriterów, dzięki czemu będzie można w prosty sposób zamawiać wysokiej jakości teksty w bardzo przystępnej cenie.
W pierwszej kolejności warto skorzystać z usług takich platform jak np. Textbookers, WhitePress albo GoodContent. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby znaleźć rzetelnego copywritera-freelancera, który tworzyć będzie dla nas nowy content.
Rozbudowa strony
Ciekawym pomysłem może okazać się rozbudowanie strony w taki sposób, aby można było na niej zarabiać. Dobrym pomysłem jest na przykład stworzenie własnego zaplecza SEO na którym będzie można sprzedawać linki wychodzące. W dzisiejszych czasach to właśnie mocne linki SEO mają największy wpływ na pozycjonowanie, dlatego też potencjalnych klientów nie powinno brakować.
Przy dobrej optymalizacji naszej strony i konkurencyjnych cenach za „linka”, można naprawdę sporo zarobić. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście sprzedawanie na swoim zapleczu artykułów sponsorowanych. W ten prosty sposób można zyskać nie tylko dodatkowe pieniądze, ale również wysokiej jakości treści na stronie.
Podłączenie reklam internetowych
Najprostszym sposobem na zarabianie w Internecie jest oczywiście podłączenie do swoich stron reklam Google AdSense. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby nawiązać współpracę z zewnętrznymi firmami, które chciałyby na naszej stronie umieścić swój baner reklamowy. Zarobki z reklam co prawda nie są zbyt wysokie, ale przy dużym ruchu na stronie można naprawdę nieźle dorobić.
Na samym końcu warto wspomnieć również i o tym, aby dokładnie przyjrzeć się programom partnerskim, dzięki którym można także spieniężyć swoje strony www. Mowa tutaj oczywiście o tzw. linkach referencyjnych, które w ostatnim czasie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Najciekawsze programy partnerskie można znaleźć na platformie WebePartners (recenzja).
Sprzedaż strony internetowej czy reaktywacja – co wybrać?
W miarę wzrostu popularności naszej strony, automatycznie staje się ona coraz bardziej cenna. Dla wielu osób naturalną konsekwencja w takiej sytuacji jest oczywiście chęć jest sprzedania w przystępnej cenie. W wielu sytuacjach może okazać się jednak, że przy reaktywacji zaniedbanej strony i przy poświęceniu się na niej na 100% można wygenerować zdecydowanie większe zyski. Bardzo trudno jest więc jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie z którego rozwiązania skorzystać. W dużej mierze decyzja o kupnie lub reaktywacji zależy od naszych indywidualnych preferencji i od tego, czy w dalszym ciągu chcemy bawić się w e-biznesie.
Dodaj komentarz